Jejich zákazníci jsou moc velcí pro investiční bankéře, ale moc malí pro vlastní family office, tedy správu rodinného majetku na míru tak, jak ho využívají nejmajetnější Češi. Proto Oldřich Myslivec a Petr Václavínek úspěšně provozují multi family office pro několik vybraných rodin.

Oba zdůrazňují, že tak jako oni dva vyznávají podobné zásady při ochraně rodinného majetku, musí mít stejný přístup i rodiny, které s Family Office Partners spolupracují. Cílem nejsou vysoké výnosy, ale stabilita, ochrana rizika a zajištění toho, že hodnota majetku bude růst.

Inspirovali se těmi nejúspěšnějšími univerzitními nadacemi, které po celá desetiletí z výnosů svých původních investic nejen financují svůj provoz, ale objem majetku se zvětšuje dvouciferným tempem ročně.

Zleva moderátorka Ivana Karhanová a její hosté Petr Václavínek a Oldřich Myslivec z Family Office Partners
Zleva moderátorka Ivana Karhanová a její hosté Petr Václavínek a Oldřich Myslivec z Family Office Partners

„Rodiny se nejenom znají, ale také se pravidelně jednou ročně setkáváme, což umožňuje rodinám vyměňovat si nápady, diskutovat o různých investičních příležitostech a společně investovat do projektů,“ upřesnil Petr Václavínek v podcastu Forbes BrandVoice.

Náročný proces na začátku má zajistit, aby žádná z rodin, která prostřednictvím Family Office Partners zastřešuje svůj rodinný majetek, neměla výrazně odlišné představy a potřeby než zbytek.

„Každý náš krok je vystaven zdravé oponentuře. Ukazuje se, že ve výsledku je schopnost zabránit špatným rozhodnutím mnohem důležitější než možnosti dosahovat velkých výnosů,“ dodává Oldřich Myslivec.

Jak investují nejbohatší rodiny? Co se můžeme učit od nejúspěšnějších univerzitních nadací? Jak se změní investiční strategie, když budeme mít investiční horizont ne třicet, ale devadesát let? Poslouchejte další BrandVoice podcast, ve kterém se dozvíte, jak ochránit rodinný majetek po vzoru těch nejlepších.