Dušan Šenkypl (na úvodní fotografii uprostřed) založil a úspěšně prodal projekt ePojištění.cz a dnes společne s partnery – Janem Bartou a Davidem Holým – tvoří páteř investiční skupiny Pale Fire Capital. Ta investuje čistě vlastní peníze a je rozkročená od prodejního portálu Aukro přes sofistikované technologické startupy až k saunovým světům Saunia.

Čas od času také do éteru pošle nabídku, kterou byste od jiné investiční skupiny asi čekat nemohli – to když se například trojice v reakci na dostavbu elektrárny v Dukovanech v létě nabídla, že pakliže jí stát půjčí za stejných podmínek jako ČEZu, postaví v Česku 1200 MW solárních elektráren, nebude požadovat garantovanou výkupní cenu a do projektu nasype vlastní tři miliardy korun.

„Pracujeme s vlastními penězi, nebojíme se jít do jistého rizika a jednáme rychle. Když na mě Honza z vedlejší místnosti houkl, zda s takovou nabídkou vládě souhlasím, rozmýšlel jsem se zhruba tři sekundy,“ říká Dušan Šenkypl v dalším díle Forbes byznys podcastu.

Proč Pale Fire Capital investuje do vietnamských baget, stejně jako do technologických startupů? V čem je specifické investovat vlastní peníze? Má se soukromý sektor angažovat ve věcech veřejných? A jak do investování patří hravost? Poslechněte si celý podcast.