Google plánuje podpořit tuzemské projekty zaměřující se na digitalizaci. V následujících dvou letech vyčlení přes osmdesát milionů a poskytne své odborníky za účelem rozvoje digitalizace a vzdělávání v této oblasti v Česku. Informaci Google oznámil na úterním summitu, který uspořádal v rámci Digitálního týdne českého předsednictví EU v Praze. 

Krok Googlu podpoří českou digitální ekonomiku a pomůže s tvorbou ekonomických příležitostí pro znevýhodněné komunity. Digitalizace představuje pro Česko velký potenciál i podle místopředsedy vlády a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, který se akce zúčastnil.

„Pokud podpoříme sektor e-commerce a informačních technologií, můžeme podle nedávné studie společnosti McKinsey do roku 2030 očekávat navýšení ročního HDP Česka až o 360 miliard korun. Je ale naší odpovědností zajistit, aby byly digitální svět a technologie dostupné opravdu pro všechny,” vyjádřil se Bartoš k závazku Googlu.

Zároveň vítá iniciativu Google.org Impact Challenge: Tech for Social Good, která je určena lokálním projektům podporujícím digitalizaci, digitální inkluzi a vzdělávání v oblasti digitálních dovedností a na jejíž účely půjde největší část peněz.