Ronyho Plesla vystřídala v křesle uměleckého ředitele sklárny Rückl designérka Kateřina Handlová. Do křehkého řemesla chce vykřesat sex-appeal a sílu mladé generace.

Když se uprostřed léta začalo proslýchat, že designér Rony Plesl odchází po pěti letech z pozice uměleckého ředitele české značky Rückl, v kuloárech tuzemského sklářství zavládl neklid.

Všichni chtěli znát identitu nástupce velkého umělce, který po boku majitele Martina Wichterleho tradiční sklářskou značku doslova vzkřísil z popela. 

Přibližně ve stejnou dobu zazvonil mladé sklářce Kateřině Handlové, Pleslově bývalé studentce, telefon; na jeho druhém konci nebyl nikdo jiný než právě Martin Wichterle. „Přátelé a kolegové od skla se mě tehdy ptali, kdo Ronyho nahradí. Vůbec mě nenapadlo, že bych to mohla být já,“ vzpomíná Handlová. 

Než na nabídku, která se zdánlivě neodmítá, kývla, trvalo to pěkných pár dnů. Onu zdrženlivost živil designérčin perfekcionismus i tíha zodpovědnosti, která se s odkazem zvučného jména Ronyho Plesla pojí.

„Panu Wichterlemu jsem v ten moment řekla, že si to musím pořádně rozmyslet, protože se znám a vím, že když tu práci vezmu, budu do toho chtít dát všechno,“ směje se designérka. 

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium