Blíží se velkolepá akce pro milovníky módy, umění a hlavně fanoušky Karla Lagerfelda. Aukční dům Sotheby’s oznámil, že na konci roku a začátku příštího uspořádá několik dražeb, ve kterých nabídne přes tisíc věcí z pozůstalosti slavného návrháře.

Nabídka bude velká nejen co do počtu, ale hlavně bude i velmi rozmanitá. Lagerfeld, který zemřel v únoru 2019, byl totiž náruživým sběratelem.

Na prodej bude v aukcích, které proběhnou v Monaku, Paříži a Kolíně nad Rýnem, například 200 párů kožených rukavic, které návrhář důsledně nosil posledních dvacet let.

V nabídce se objeví i tři vozy Rolls-Royce či designový nábytek z osmi rezidencí Lagerfelda ve Francii a Monaku. Kromě nábytku z počátku 20. století, designových kusů stylu art deco, to budou i současné kusy jako křeslo z leštěného hliníku od Marca Newsona, jehož cena se odhaduje mezi čtyřiceti a šedesáti tisíci eur.

Do aukce půjdou i saka od Diora a dalších značek, umění od Jeffa Koonse, ale i reklamní plakáty ze začátku 20. století či prostší věci, jako je domácí prádlo. Nebo také, jak píše Sotheby’s, ohromující množství kufrů Goyard.

Specialitou, která jen dokládá výraznou osobnost Lagerfelda, budou předměty jeho milované kočky Choupette, která měla vlastního kuchaře (v oblibě měla kaviár) i bodyguarda a bez nadsázky se o ní dá mluvit jako o nejrozmazlovanější kočce světa. Dražit se budou například její stříbrné misky na krmení. Sotheby’s ovšem uvedla, že Choupettino nádobí musí ještě nafotit.

Lagerfeld, který pracoval pro Chanel, Fendi, ale byl i autorem koncertních modelů pro Madonnu a působil také jako uznávaný fotograf, je i po své smrti ikonou módního průmyslu. Podle mnohých je to ostatně právě on, kdo módní průmysl, jak ho dnes známe, vytvořil.