Obědvat burger nebo kuře z řetězce rychlého občerstvení se vám příčí, vietnamská bistra jsou na váš vkus okolo poledního až příliš plná a hutnou českou hotovku si v horkém létě raději odpustíte, protože odpoledne je potřeba pracovat, ne jen trávit. A ještě navíc nemáte moc času (nebo chuť) vysedávat dlouho v restauraci.

Čtěte také: Dim sum knedlíčky v Praze. Nová food závislost, které chcete propadnout

Kam se tedy ale vrtnout a pochutnat si? Žádný strach, o něčem víme.

Váleček

Dejvické bistro nabízí především dvě pochoutky: ručně lepené pelmeně a vareniky. Jeden z pojicích prvků hned několika východoevropských kuchyní dostanete v domáckém podání: nečekejte nic komplikovaného, prosté a poctivé jídlo. Na své si přijdou jedlíci masa i vegetariáni.

Kde: Jaselská 246/20, Praha 6

Paprika

Špetka blízkovýchodních a středomořských chutí na Vinohradech. Pochoutky jako hummus, falafel, sabich nebo shawarma v tomhle nevelkém podniku připravují čerstvé. Míst k sezení tu není příliš, ostatně počítá se spíš s tím, že si jídlo vychutnáte v parku, v horším případě v kanceláři.

Kde: Rumunská 16, Praha 2

Manifesto market

Mnoho způsobů, jak si dopřát rychlý oběd, koncentrovaných na jediném místě a jedno z nejzajímavějších oživení letošního léta v metropoli. Ostravské hranolky Fæncy Fries, kombinace českých a dánských tradic Chløbíček, jihoamerické steaky v podání Gran Fierra nebo jeden z čerstvých přírůstků, mexická tacos od TakJo.

Kde: Na Florenci, Praha 1

Las Adelitas

Do mexické trvalky, která má v Praze už tři pobočky, se přes poledne vydejte i za jídly, která ve stálém menu nebývají. Vedle různých podob tacos a quesadillas si tak budete moct vychutnat třeba polévku pozole s bílou (věřte nebo ne, vápnem upravenou) kukuřicí hominy.

Kde: Malé náměstí 13, Praha 1

Café Lounge

Nedávný přesun šéfkuchaře Michala Černého do zavedené kavárny na Újezdě znamená mimo jiné to, že jeho pověstně propracovaná jídla si můžete vychutnat za velmi solidní ceny i v obědové podobě.

Pokud se chystáte opravdu pouze na rychlý oběd, tak pozor. Vzhledem k tomu, jak dobrá je zdejší káva a zákusky, existuje vysoké riziko, že zůstanete do večera.

Kde: Plaská 8, Praha 1