skip to main content

S kapotou, stromem i stadionem. Toto jsou nejlepší kanceláře Česka

3 minuty čtení

Představte si, že vám pod nohama v kanceláři voní záhon květin, zdi porůstá mech a uprostřed se pne kmen stromu. Že ze zdi čouhají dveře vozu Kodiaq, konferenční stolek tvoří pneumatiky a relaxujete v automobilových sedadlech. Nebo že se DNA firmy zhmotní v zásobnících plných tenisáků a koloběžkách, co se prohánějí po chodbě. Takové jsou nejlepší kanceláře roku 2018.

Pátý ročník soutěže CBRE Zasedačka roku zná své vítěze, kteří na slavnostním vyhlášení v kancelářské budově Corso Court v Karlíně v Praze převzali ceny ze skláren Rückl, Bomma a od firmy Gravelli.

Vítězi devíti kategorií jsou společnosti Dentons coby šampion hlavní kategorie, KOMA Modular, Škoda Auto Digilab, Black n‘ Arch, Arval, Trask solutions, Nano Energies, Kurz architekti za návrh kanceláří SinnerSchraderu a Livesport.

Porota, do jejíhož čela znovu usedla světoznámá architektka Eva Jiřičná, rozhodovala na základě designu, originality, inovace, praktičnosti a atraktivity pracovního prostředí pro zaměstnance.

„U architektury se mi líbí rozmanitost úhlů pohledu, které přináší,“ řekla k vítězům předsedkyně poroty Eva Jiřičná. „Stejně tak je to i u kanceláří. Mám radost, že za pět let v soutěži jsou vítězové reprezentanty kancelářských prostor budoucnosti, a přála bych si, aby firmy přicházely se stále novými, ale zároveň smysluplnými nápady.“

Do soutěže se přihlásilo rekordních 101 firem napříč různými obory. Nejvíce dominovaly IT firmy, poté e-commerce, finanční sektor nebo firmy z oblasti marketingu či výroby. „Mezi finalisty se objevila také čtyři coworkingová centra, která nyní v Česku zažívají zlaté časy,“ doplňuje Kateřina Havlová, Associate Director A&T Services – Office ve společnosti CBRE.

Toto jsou vítězové:

  • Kategorie Zasedačka roku: DENTONS EUROPE CS
Reklama

Dubové dřevo, stolečky typu „pařez“ a kvalitní kancelářský nábytek značí spojení originality, designu i špičkové ergonomie. Každé patro je laděno do jiného tónu, přičemž převládají odstíny červené a zelené.


  • Kategorie Nejatraktivnější pracovní prostředí: KOMA MODULAR

Český pavilon z EXPO 2015 přemístili zpět k výrobci do Vizovic, kde slouží jako administrativní budova a výstavní centrum. Střecha s bylinkovou zahradou ukrývá industriálně laděný interiér, kde se od prvního podlaží až po střechu vine umělecké dílo ve tvaru spirály.


  • Kategorie Kancelář jako DNA firmy: ŠKODA AUTO DIGILAB

V interiéru asi nepřekvapí využití automobilových prvků: bočnice vozu Kodiaq jako optický paraván, couvací kamera coby Skype kamera pro videokonference, výplně stropů škodovek jako plovoucí akustický podhled.


  • Kategorie Malá kancelář: ATELIÉR BLACK N‘ ARCH
Reklama

David Černý zvolil scénografický přístup k interiérovému designu, kde základním prvkem je černá evokující divadelní prostory. Bodové nasvětlení vybavení zvyšuje pocit vnímání nábytku jako divadelních kulis.


  • Kategorie Zdravá kancelář: ARVAL

Celkovou dispozici tvoří oblé objekty obložené dýhovanými panely, inspirované plynulou jízdou automobilu. Budova Main Point Pankrác, ve které firma sídlí, je první budovou svého druhu na světě schopnou pohlcovat smog a snižovat emise v ovzduší.


  • Kategorie Chytrá spolupráce: TRASK SOLUTIONS

Od IT firem se očekává kreativita a inovativní přístup, proto se v Trasku můžete s kolegy pobavit na houpačce nebo v „obývacím pokoji“, což má odrážet firemní hodnoty – přátelské prostředí a rodinnou atmosféru.


  • Kategorie Kanceláře pro budoucí výzvy: NANO ENERGIES

Deset let společnost propojuje ve své práci přírodu a technologie a svou snahu promítla nyní i do svých kanceláří. Místností se vine záhon květin, na zdech roste mech a prostoru dominuje strom, pod jehož korunou probíhají obchody s elektřinou v šesti různých zemích světa.


  • Kategorie Architektonický návrh: JAN KURZ ARCHITEKTI za návrh kanceláře SINNERSCHRADERU

Hlavním motivem celého prostoru je úhlopříčná osa, která funguje jako ulice, po jejíchž stranách se otevírají zasedačky, průsvitné meeting boxy, kuchyně, odpočinková závěsná lehátka a mnoho dalších elementů návrhu.


  • Kategorie Hlasování veřejnosti: LIVESPORT

Chcete se svézt na koloběžce, zahrát si golf či stolní tenis nebo pracovat v kancelářích, které jsou designově spojené s různými sporty? Pracovní náplň firmy se promítá do jednotlivých místností, věnovaných fotbalu, tenisu či basketbalu.

Reklama
Reklama