Pokud rádi trávíte čas u deskových her, vybrali jsme pro vás několik, které vás budou bavit nejen při hraní, ale také svým designem. Je totiž vypilovaný do posledního detailu.

Zaručujeme, že tyhle hry se budou ve vaší rodině dědit z generace na generaci.

Šachový set od značky Cubitts

Mladá britská značka designových brýlí se rozhodla rozšířit své pole zájmu a vrhnout se do vod deskových her. A když už, tak s velkým entrée. Svůj první výtvor navrhla podle designu historika umění Grahama Laniera (který set navrhl pro hry s nikým jiným než se svým šachovým rivalem, surrealistou Marcelem Duchampem).

Čtyřiašedesát figurek, které se do sebe při skládání zaklesnou, je vyřezáno z ořechového a javorového dřeva a patří k nim i deska hracího pole. Do prodeje jde jen 200 kusů, které jsou už prakticky rozprodané.

Cena: 6480 korun

Domino od William & Son

Na tyhle kostičky domina značky William & Son, které jsou vyrobené z javorového dřeva a obšité slavnou inglestonskou kůží, si budete dávat velký pozor.

Celý set vás totiž vyjde zhruba na 90 tisíc korun. Ano, čtete dobře. Pokud se vám cena nezdá zas tak vysoká, vaše další meta už může být jen nechat si domino vyrobit ze zlatých cihliček.

Fun fact: Hra domino vznikla s největší pravděpodobností v Asii, do Evpropy ji přivezl ze svých cest Marco Polo na konci 13. století a z Itálie se pak rozšířila do celého světa.

Cena: 3545 eur

Mahjong set od Ermenegildo Zegna

Je čas přestat hrát mahjong jen online a vyzkoušet ho tak, jak ho Číňané hrají už po staletí. Tuhle strategickou hru, ve které stejně jako u pokeru potřebujete mít kamenný obličej a trochu štěstí, prodává jako nadčasový lifestylový doplněk ke svým módním kolekcím italská značka Zegna.

Stejně jako při šití pánských obleků se soustřeďuje na detail, takže vás uchvátí už propracované pouzdro z proplétané kůže. To po otevření nabídne kompletní sadu žetonů, kostek i kamenů.

Cena: 58 500 korun

Vrhcáby od Smythsonu

Začněme trochou historie. Vrhcáby jsou totiž jednou z nejstarších známých deskových her lidstva. Podle vyobrazení a archeologických nálezů je doloženo, že se hrály už ve starověkém Egyptě, Sumeru, Mezopotámii i Persii. A v Čechách se hrály už v desátém století přímo na Vyšehradě, jak dosvědčuje hrací kámen v Muzeu hlavního města Prahy. Takže je snad nad slunce jasné, že jestli do nějaké hry investovat, tak do této.

Kufřík, po jehož otevření se před vámi objeví jak hrací kostky a žetony, tak rovnou celá hrací deska, je samozřejmě ručně vyvedený v té nejlepší italské kůži a dědit ho budou generace.

Cena: 94 tisíc korun

Ruleta od William & Son

Pokud máte slabost pro hazardní hry, tenhle výstavní kousek z leštěného javorového dřeva by měl být váš. Při designu britská značka svolala profesionální hráče a podle jejich poznámek „malé kolo“, jak zní doslovný překlad z francouzštiny, upravila k dokonalosti.

Fun fact: Ruleta byla poprvé hrána v roce 1796 v Paříži a s největší pravděpodobností ji stvořil (ne však jako hazardní hru) matematik a fyzik Blaise Pascal.

Cena: 390 tisíc korun