Konec uniformitě a šedi, i česká kancelář už má nápad a nabízí prostředí, ve kterém se lidé cítí dobře a hlavně se jim tam i dobře pracuje. Ty nejlepší kanceláře hledá v soutěži Zasedačka roku 2016 pořádající společnost CBRE. Přihlásilo se 78 firem, oproti loňsku opět z většího množství českých měst, a porota v čele s Evou Jiřičnou vybrala 37 finalistů.

„U firem je zřejmý trend, že se při realizaci kanceláří čím dál víc zaměřují na zaměstnance,“ říká Jiřičná, světoznámá architektka a předsedkyně poroty. „Prioritou je pohodlí lidí samotných, aby se jim v kancelářích pracovalo co nejlépe. To, že se lidé v práci cítí dobře, je ten nejcennější bonus pro firmy samotné, i když musí leckdy ustoupit v otázce designu kanceláří.“

Mezi hodnotící kritéria patří v prvé řadě design, taky originalita, inovace, praktičnost a atraktivita pracovního prostředí pro zaměstnance.

Finalisté se utkají o vítězství ve třech různých kategoriích: Zasedačka roku, Kancelář jako DNA firmy, Nejatraktivnější pracovní prostředí. O vítězi v kategorii Zdravá kancelář rozhodne odborná porota České rady pro šetrné budovy, v kategorii Kanceláře pro budoucí výzvy odborná porota společnosti Skanska a v kategorii Chytrá kancelář odborná porota společnosti Microsoft. Hlasovat opět může až do konce ledna i veřejnost v Ceně veřejnosti. Vítězové budou známi při slavnostním vyhlášení v únoru 2017.

Toto je ochutnávka ze 37 nejlepších kanceláří roku:

Accolade

accolade


Comap

comap


DRFG

drfg


Expedia

expedia


K4

k4


KKCG

kkcg


SAP

sap_interiery_040


Servisbal obaly

servisbal-obaly


STRV

strv


Wikov MGI

wikov-mgi