skip to main content

SAP, Notino i Opero. Podívejte se na nejlepší kanceláře roku

Reklama

Na startovní čáře jich stálo 94, což byl v dosavadní historii rekord, do finále soutěže CBRE Zasedačka roku 2017 se dostalo 17 společností z oblasti e-commerce, finančního sektoru nebo taky coworkingová centra. Ale všem letos vládne jiný obor – IT.

A nejvíc bodů od poroty, jejíž předsedkyní byla znovu proslulá architektka Eva Jiřičná, pobrala pražská společnost SAP. Její zaměstnanci pracují v nejlepší zasedačce roku.

Čtěte také: BlueLink, Avast a STRV. Podívejte se do nejlepších kanceláří loňského roku

Letos se konal čtvrtý ročník soutěže, za kterou stojí společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb. Od té doby se do ní v Česku zapojilo téměř 300 firem a porota z nich vybrala 135 finalistů. Soutěž už získala taky mezinárodní rozměr a v současnosti probíhá už i na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Rumunsku a Belgii.

Mezi přihlášenými byly znovu převážně firmy z Prahy a Brna, ale do boje se pustily také společnosti z dalších regionů, jako Tipsport z Berouna, De Heus z Bučovic a Vyškova nebo ABB coby zástupce Jablonce nad Nisou. „Moderní kanceláře už nejsou pouze výsadou hlavního města,“ těší Petru Lávičkovou, head of marketing & PR společnosti CBRE.

„O kancelářské prostředí, pohodlí a spokojenost zaměstnanců se stále více zajímají i menší města a já už se těším na pátý ročník.“

Odborná porota rozhodovala na základě hodnoticích kritérií z hlediska designu, originality, inovace, praktičnosti, atraktivity pracovního prostředí pro zaměstnance a osobně některé z firem navštívila. „Velmi si cením spolupráce se studenty, se kterými jsem hodnotila projekty pro ocenění kategorie Architektonický návrh,“ komentuje předsedkyně poroty Eva Jiřičná.

„Neztratit kontakt s mladými architekty a slyšet jejich názor je pro mě velmi důležité. Posláním vítězů všech kategorií je inspirovat firmy, aby se zabývaly svým pracovním prostředím, a to i za hranicemi svých kanceláří.“

Vyhlášení výsledků proběhlo v kancelářské budově FIVE v Praze na Smíchově a vedle absolutního vítěze získalo cenu Opero v kategorii Nejatraktivnější pracovní prostředí, kategorii Kancelář jako DNA firmy ovládlo Notino, v nové kategorii Malá kancelář zvítězil Vault 42.

Kategorii Zdravá kancelář vyhrál SCS Software, kategorii Chytrá spolupráce vyhrály Mainstream Technologies, kategorii Kanceláře pro budoucí výzvy dominoval NEORIS Česká republika, v nové kategorii Architektonický návrh se prosadil Atelier YUAR za návrh kanceláří MSD a konečně hlasování veřejnosti, kam se letos zapojilo rekordních 9098 voličů, vévodila společnost SCS Software.


Zasedačka roku

SAP, Praha 5


Nejatraktivnější pracovní prostředí

Opero, Praha 1


Kancelář jako DNA firmy

Notino, Brno


Malá kancelář

Reklama

Vault 42, Olomouc


Zdravá kancelář

SCS Software, Praha 4


Chytrá spolupráce

Mainstream Technologies, Praha 4


Kanceláře pro budoucí výzvy

NEORIS Česká republika, Praha 5


Architektonický návrh

Atelier YUAR za návrh kanceláří MSD, Praha 6 (sídlo MSD Praha 5) 


Hlasování veřejnosti

SCS Software, Praha 4


 

Reklama
Reklama