skip to main content
Byznys

Satoranský do New Orleans. Nejlépe placený sportovec Česka mění dres

Nejlépe vydělávající sportovec země se musí stěhovat. Basketbalista Tomáš Satoranský zažil v NBA svoji první výměnu – Chicago Bulls ho poslali do New Orleans, kde bude nastupovat za tamní Pelicans.

Informují o tom americké weby včetně agentury AP, oficiálně se vše podle pravidel soutěže ale může ohlásit až v pátek.

Trejdu předcházelo to, že Chicago v pondělí na Satoranského uplatnilo opci ve tříleté smlouvě. To znamená, že má i pro následující ročník garantován plat deset milionů dolarů, který z něj činí jasnou jedničku žebříčku Forbesu – aktuální pořadí si můžete přečíst v srpnovém čísle.

V něm nabízíme i příběh Satoranského agenta Phillipa Paruna. Jak on, tak samotný basketbalista dlouhodobě opakují: „NBA je byznys, ve kterém se věci mohou měnit z minuty na minutu.“

Reklama

To poznal i sám hráč. Satoranský má za sebou nabité léto: narodilo se mu druhé dítě, pak dokázal českou reprezentaci senzačně dotáhnout skrz olympijskou kvalifikaci až na letní hry v Tokiu, pod pěti kruhy nastupoval s bolestivým zraněním třísla. A bezprostředně po návratu z Japonska přišla novina o tom, že se musí stěhovat.

New Orleans Pelicans se v poslední sezoně – stejně jako Chicago Bulls – v NBA nedostali do play-off, v týmu působí mladá superstar Zion Williamson a měl by mít před sebou lepší roky. Zároveň to pro Satoranského bude kulturní změna: po Washingtonu a Chicagu ho čeká horký americký jih.

Tedy za předpokladu, že se nestane součástí další výměny. I tato varianta může teoreticky nastat, více ukáží další hodiny a dny.