skip to main content
Byznys

Sazka vyhrála 13 miliard korun. Do společnosti vstupuje investor z USA

Loterijní společnost Sazka, která patří do impéria Karla Komárka, dnes oznámila, že fondy spravované společností Apollo Global Management, Inc., jednoho z nejvýznamnějších světových alternativních investičních manažerů, investují s KKCG do Sazky 500 milionů eur (zhruba 13,2 miliardy korun). Stane se tak formou investice do nově založené společnosti Sazka Entertainment AG, dceřiné společnosti KKCG, která se po dokončení transakce stane stoprocentním vlastníkem Sazka Group.

„Vstupujeme do nové éry podnikání a toto investiční a strategické partnerství naplňuje naše dlouhodobé plány na expanzi. Jsem rád, že po řadě setkání s nejvýznamnějšími investičními fondy světa jsme se nakonec dohodli na partnerství právě s fondy Apollo. Věřím, že zájem jednoho ze světově největších alternativních investičních manažerů a předních investorů v herním průmyslu o skupinu Sazka Group potvrzuje její hodnotu i správnou strategii, stejně jako oceňuje skvělou práci celého managementu skupiny Sazka Group,“ řekl Karel Komárek, zakladatel KKCG a předseda představenstva Sazka Group.     

Karel Komárek

  • Majetek v hodnotě 71,0 mld. Kč
  • 5. nejbohatší Čech v žebříčku roku 2020

„Společně se silným americkým investorem se tak pro Sazka Group otevírá další prostor pro investice jak v Evropě, tak v USA a případně i v dalších regionech. Nadále se přitom budeme zaměřovat na loterie a doplňkovou herní vertikálu. Jsem přesvědčen, že herní průmysl je do budoucna jedním z nejperspektivnějších odvětví vůbec. A Sazka Group aspiruje na to být na tomto poli globálním hráčem. Věřím, že s podporou od fondů Apollo bude můj tým schopen posunout naše podnikání na další, vyšší úroveň,“ dodal pátý nejbohatší Čech Komárek, jehož majetek Forbes v letošním žebříčku stanovil na 71 miliard korun.

Reklama

„Jsme nadšeni z toho, že máme možnost investovat do Sazka Group, jednoho z nejvýznamnějších soukromých loterijních operátorů v Evropě,“ uvedl James Kim, partner společnosti Apollo, který zároveň zastává pozici European Co-Head of Hybrid Value.

„Společnost má velmi úspěšnou historii jak organického, tak anorganického růstu. Jsme přesvědčeni, že tato investice spolu s naší sektorovou expertizou a vztahy, které máme v oboru, pomohou současnému manažerskému týmu naplnit růstové plány nejen v Evropě, ale i v globálním měřítku,“ doplnil James Kim.

Převážná část z investice fondů Apollo ve výši pěti set milionů eur bude využita na kapitalizaci akvizic a růstových příležitostí v Evropě a v Severní Americe se zaměřením na loterie. Vlastní kapitál (equity value) společnosti Sazka Entertainment bude po této transakci činit 4,2 miliardy eur (cca 111 miliard korun).

Finančním poradcem Sazka Group byla pro tuto transakci společnost JPMorgan, právním poradcem Sazka Group pak byla pražská a londýnská kancelář společnosti Clifford Chance LLP.

Transakce je podmíněna podmínkami obvyklými při uzavírání podobných transakcí, včetně souhlasu regulačních orgánů. Její dokončení se očekává v roce 2021.