Na letošní mistrovství Evropy ve fotbale se ve třetím kole skupinové fáze uzavřely sázky za více než 2,2 miliardy korun. Celkově by měla vsazená suma po skončení Eura překonat dosud rekordní fotbalové mistrovství světa v Kataru z roku 2022, kdy sázkaři za své tipy utratili 3,6 miliardy korun. Největším favoritem na vítězství v šampionátu je momentálně Francie. Po ní následuje domácí Německo s dříve často favorizovanou Anglií. Česká reprezentace je v žebříčku favoritů mezi českými sázkaři na sedmém místě.

„Kurzy na favority procházejí drobnějšími korekcemi, nikdo „nevybouchl“ a silné týmy potvrzují kvalitu. Výkony či výsledky českého týmu se na zájmu nijak negativně neodrážejí, pozornost šampionát přitahuje dál. Z pohledu nějakého přirovnání nesnese probíhající Euro srovnání s ničím jiným, než je dosud rekordní mistrovství světa ve fotbale z Kataru, které se ale patrně na aktuálním turnaji podaří překonat,“ řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Na vítězství Francie na mistrovství Evropy 2024 bookmakeři momentálně vypisují kurzy okolo 4,9:1 a míří na ně zhruba pětadvacet procent všech sázek. Kurz přes 5:1 má Německo, na jehož vítězství ale vsadilo o několik procent více lidí než na Francii. Třetím favoritem je v kurzu 5,5:1 Anglie, v jejíž vítězství věří přibližně šestnáct procent sázejících. Na vítězství Česka vsadilo zatím necelých pět procent lidí. Jeho současný kurz na výhru v šampionátu je 222:1.

Lidé v českých kancelářích nejvíce sázeli na duely Rakouska s Francií a Česka s Portugalskem. Oblíbený byl i zápas Srbska s Anglií. Na každý z těchto zápasů se vsadilo přes sto dvacet milionů korun. Ve středu se Česko utká s Tureckem, podle mluvčího Tipsportu Jiřího Hadravy ale zápas takový zájem sázkařů nevyvolá.

„Nejde o střet jasného favorita s outsiderem a je prostě těžké odhadnout, jak to skončí. Tím spíš, že jde o rozhodující zápas ve skupině a o postup. O slabém výsledku české reprezentace se ale ještě dnes nedá mluvit. Portugalsko patří k favoritům turnaje, s Gruzií jsme měli i trochu smůlu,“ dodal.

Výkon české reprezentace proti Gruzii a zranění Patrika Schicka podle mluvčí Chance Markéty Světlíkové naděje Česku příliš nedávají. Velký počet gólů sázkaři neočekávají, na počet branek v utkání je nejvíc sázený tip dvě branky a více v kurzu 1,31. U Chance je na zápas momentálně největší sázka za sto tisíc korun na vítězství Česka bez remízy, pokud by tedy zápas skončil remízou, sázejícímu by se peníze vrátily.

Fortuna za letošní Euro už několikrát uzavřela sázky za více než milion korun. Jeden sázkař například vsadil, že v utkání Itálie s Albánií padnou v první půli dvě a více branek v kurzu 2,03:1 a při vkladu milion korun mu Fortuna vyplatila přes dva miliony korun. Další člověk vsadil 450 tisíc korun na remízu Německa se Švýcary v kurzu 3,8:1, výhra činila 1,7 milionu korun. U Chance byla největší sázka za tři sta tisíc korun, ale nebyla výherní.