Na mistrovství Evropy ve fotbale se před čtvrtfinálovými zápasy vsadilo již více než 3,3 miliardy korun. Sázky tak překonaly objem vsazených peněz na letošní mistrovství světa v hokeji konané v Česku a téměř už dosáhly výše dosud nejvíce sázeného mistrovství světa ve fotbale v Kataru v roce 2022.

Největším favoritem na vítězství je stále Anglie, kurz se ale snížil také Španělsku, kterému sázející věří nejvíce. Naopak méně pravděpodobné je už vítězství Portugalska, jež se má utkat s Francií.

Největší objem vsazených peněz na Euro eviduje Tipsport, a to 1,8 miliardy korun. U Chance, která s Tipsportem patří do stejné skupiny, se vsadilo za 326 milionů korun, tedy víc, než kancelář očekávala před začátkem šampionátu. Fortuna eviduje sázky za 1,2 miliardy korun.

Všechny sázkové kanceláře pořád věří, že překonají rekord z mistrovství světa v Kataru, kdy byly sázky přes 3,6 miliardy korun. Zhruba o čtyři sta milionů korun přitom už sázky překonaly letošní hokejové mistrovství konané v Praze a Ostravě. Podle mluvčího Tipsportu Jiřího Hadravy je však cítit, že po vyřazení českých fotbalistů zájem o šampionát celkově o něco poklesl. Sázkaře začal také kromě jiného zajímat tenisový Wimbledon, který je obecně oblíbený, navíc tam má Česká republika své zástupce.

Vydání Forbesu Poslouchej!

„Do čtvrtfinále Eura se dostali všichni hlavní favorité. Takže už tato fáze soutěže nabídne zápasy, které bychom mohli označit za malá finále, zvlášť tomu odpovídají duely Španělska s Německem a také Portugalska s Francií. Němci by si přitom v cestě za vysněným domácím zlatem asi dokázali představit přijatelnějšího soupeře. Očekáváme nesmírně vyrovnané utkání, i proto jsou sázkaři zdrženlivější, protože určit vítěze je opravdová loterie,“ dodal Hadrava.

Nejsnazší cestu k postupu mají podle mluvčího Fortuny Petra Šraina Nizozemci v souboji s Turky. Solidní důvěru má podle něho i Anglie, jež bude čelit Švýcarsku, a Francie by měla vyhrát v duelu s Portugalskem. Vyrovnaným zápasem bude střet Německa se Španělskem. Vzhledem k výkonům obou týmů na Euru jde podle Šraina o předčasné finále.

O postupu Nizozemců u Fortuny přitom nepochybuje 98 procent sázejících, v postup Francie pak věří devadesát procent a v duelu Německa a Španělska míří osmdesát procent sázek na vítězství Španělů. Přestože ve čvrtfinálovém zápase se Švýcarskem bookmakeři favorizují Anglii, dvě třetiny sázek bylo uzavřeno na postup alpské země. U Tipsportu a Chance je poměr sázek na týmy v zápasech vyrovnanější, v zásadě ale poměr podpory sázkařů potvrzují.

Na čtvrtfinále Chance podle její mluvčí Markéty Světlíkové zatím například zaznamenala dvě sázky za 57 tisíc korun. Jedna míří na vítězství Anglie do rozhodnutí v kurzu 1,61:1 a další na Německo v kurzu 1,96:1. Nejvíce se v osmifinálových zápasech podle Světlíkové sázelo na duely Španělska s Gruzií a Portugalska se Slovinskem.