Podle online průvodců to vypadá, že kromě nejvyšší budovy na světě Burdž Chalífy, umělého ostrova Palm Jumeirah a největšího nákupního centra Dubai Mall není v Dubaji k vidění nic jiného. Ale tak to vůbec není.

Ano, určitě byste měli vidět tyto ikonické stavby, které se pyšní mnoha superlativy – zarezervovat si večeři v sedmihvězdičkovém hotelu Burdž al-Arab, podívat se do přístavu Dubai Marina, kde kotví jak jinak než ty nejluxusnější jachty, a zalyžovat si na sjezdovce Ski Dubai. Budete ohromeni. Dubaj chce mít totiž vše nej. Staví se tu dokonce i napodobenina vyhlídkového kola London Eye (větší samozřejmě), a dokonce tu má být podle posledních zvěstí v budoucnu i kopie Eiffelovy věže. To prý aby vám v metropoli nic nechybělo…

Pokud ale budete chtít zažít víc, možná vás budou inspirovat naše tipy. Je jich sedm a všechny stojí za vyzkoušení.

Kite Beach

kitebeach

První, co vás napadne, když do Dubaje přijedete, určitě bude, jak se co nejrychleji dostat k moři. Ale kam? Pláž Jumeirah je dlouhá 50 kilometrů a ne všechna místa jsou vhodná k opalování. Proto si vzpomeňte na Kite Beach, nabízí krásný výhled na hotel ve tvaru plachetnice Burdž al-Arab, a navíc si tu můžete vyzkoušet spoustu vodních atrakcí včetně kitesurfingu. Najdete tu také stezku na běhání se speciálním odměkčeným povrchem, kavárny, restaurace a kiosky.

Bur Dubai

trhy bur dubai

Viděli jste už někdy půlmetrový list skořice? Že ne? Pak se zajeďte podívat do staré části města Bur Dubai, kde si na trzích, tzv. soukách, nakoupíte čerstvé koření, ořechy, tradiční datle v čokoládě, čaje, vodní dýmky, šperky a spoustu suvenýrů. Kromě klasických arabských šátků se tu dá koupit také kvalitní kašmír nebo hedvábí. A pokud už budete mít smlouvání nad hlavu, tak si zaplaťte projížďku lodním taxíkem Abra po zátoce Dubai Creek, která spojuje Bur Dubai se čtvrtí Deira. Je to zážitek.

Al Maha Desert Resort

almaha

Jestli už vás omrzel opulentní luxus moderní části velkoměsta, pak vás určitě nadchne odpočinek v přírodní rezervaci Dubai Desert Conservation Reserve, kde si můžete za 1350 dirhemů (9 tisíc Kč) odpočinout v hotelovém komplexu Al Maha Desert Resort přímo uprostřed pouště. Součástí balíčku je kromě vstupu do bazénu i projížďka na koni s ukázkou místního sokolnictví.

Meydan City

meydan2

Vytrvalostní jízda na koni patří k nejpopulárnějším sportům ve Spojených arabských emirátech. Věnuje se mu dokonce i královská rodina, která se pravidelně zapojuje do závodů s místními, ale i zahraničními jezdci. No a to by nebylo, aby si k tomuto sportu obyvatelé Dubaje nepostavili i přepychové závodiště. Jmenuje se Meydan Racecourse a je součástí Meydan City – obřího komplexu hotelů, klubů, restaurací a jiných atrakcí. Nejlepší dobou pro návštěvu je poslední týden v březnu, kdy se tu jezdí Světový pohár.

White Club

white

Za noční zábavou nemusíte chodit daleko. Jeden z vůbec nejlepších dubajských klubů je totiž na střeše meydanského závodiště. Ale dejte si pozor na dress code. V plážovém oblečení a žabkách vás sem nepustí. To ostatně pochopíte už na parkovišti před klubem, kde jsou zaparkované automobily značek Ferrari, Bentley, Porsche, Lamborghini a Rolls-Royce. A pokud si chcete užít pořádnou zábavu, vezměte si s sebou i pár stovek dirhemů. Jeden drink vás totiž tady vyjde minimálně na 45 AED (300 Kč).

Dynamite Shrimps

shrimps

Obří smažené krevety v krémové, pikantně-sladké omáčce prostě musíte ochutnat. Ty nejlepší mají v restauraci P.F. Chang’s, kde je také vymysleli. Ostatní jsou jen napodobeninou, takže ten nejlepší gurmánský zážitek vás čeká jedině v této čínské franšíze, kterou najdete třeba na populární JBR s výhledem na moře a stavbu obřího vyhlídkového kola Dubai Eye.

Dubajské metro

metro (flickr zdroj)

Jestli váháte, jaký způsob přepravy zvolit, jestli taxík nebo metro, zvolte tu druhou možnost. Ultramoderní metro, kde se místo do stěn tunelů díváte na zářící dubajská panoramata, je mnohem lepší než klasická jízda taxíkem. A pokud si koupíte zlatou kartu, budete mít možnost jet první třídou s výhledem, který má jen řidič, vlastně ne, toho tu nenajdete. Metro totiž řídí robot.