Je známým faktem, že lázně pomáhají zlepšit zdraví a nastartovat mysl. Pokud tedy s nasazením pracujete a v mezičase stíháte i sport, vaše tělo si zaslouží jednou začas relaxaci. Zvlášť v zimě. Vybrali jsme pro vás sedm míst, kde se vám bude s jistotou regenerovat nejlépe.

Čtěte více: Stop převalování aneb 5 triků, jak usnout, když vám hlava třeští z práce

Ava Spa, Four Seasons
  

Pokud jste z Prahy a nemáte čas vytánout paty z města, zabookujte si několik hodin ve spa s jedinečným výhledem na Pražský hrad. Lázně, které nesou jméno AVA, zahrnují pět relaxačních místností. První je prostornou suitou pro páry, v níž se navíc nachází rhassoul a vana pro minerální koupele.

V lázních hotelu Four Seasons můžete nejen vybírat z omlazujících procedur, ale také využít sauny, parní lázně nebo vitality bazénu s vodopádem, masážními tryskami a dalším příslušenstvím pro hydroterapii. U bazénu nechybí pohodlná křesla, lehátka a krb, který vytváří skutečně uvolňující atmosféru.

Za kolik: Cena od 2900 Kč za masáž
Kde: Veleslavínova 1098/2a, Praha 1 – Staré Město

Chateau Herálec

Úžasná atmosféra zámku, jeho knihovny, pánského a dámského salonku či hvězdárny. V relaxační zóně wellnessu najdete velký krytý bazén, nad kterým se klene starobylý strop, ale také vířivku a saunu.

Když vás už budou procedury a vířivka unavovat, můžete se projít zámeckým parkem, v zimě si zabruslit na kluzišti na nádvoří anebo se projet kabrioletem Mercedes-Benz E-Class.

Za kolik: Cena od 5850 Kč na noc
Kde: Herálec 1, Herálec
Více na: amazingplaces.cz

Grandhotel Tatra

Hory, zelené Beskydy, nádherná příroda, zcela nový luxusní wellness hotel se slunečnou terasou a kouzelnými výhledy na protilehlé valašské kopce.

Grandhotel Tatra se letos stal vítězem v kategorii Spa & wellness. Nabízí totiž mimo jiné venkovní vířivky, několik druhů saun, a hlavně vnitřní nerezový bazén s vlastním barem. Co více si přát. Využít můžete i privátní wellness.

Za kolik: Cena za 2 noci v balíčku Wellness & relax od 10 500 Kč
Kde: Na Mikulcově 505, Velké Karlovice

Zámek Ratměřice hotel & resort

Vysoké stropy, křišťálový lustr, velká kvalitní a pohodlná postel, nádherné obrazy se zlatými rámy a na zakázku vyrobený nábytek. To je pravý život na zámku.

Wellness nabízí kromě naprostého soukromí i moderní vířivku s bublinkovou lázní a finskou a klasickou saunu. Kompletní relaxaci doplňují i masáže, které provádějí zkušení profesionálové.

Za kolik: Cena za noc v hotelu od 2900 Kč
Kde: Ratměřice 1, Ratměřice


A tady je pár tipů, když budete mít náladu vydat se za relaxací za hranice:

Liquidrom, Berlín

Tyhle lázně, které navrhlo neměcké architektonické studio GMP a které jsou celé z betonu, šedozeleného kamene a cedrového dřeva, byl měl navštívit každý milovník minimalismu. Na místě najdete finskou saunu, venkovní vyhřívanou vířivku (inspirovanou japonským tradičním designem) a můžete si nechat udělat masáž lávovými kameny či speciální technikou z Bali.

Čtěte více: Nejlepší dovolená je na soukromém ostrově. 12 tipů, kam můžete vyrazit

Co ale v žádných jiných lázních nezažijete, je možnost poslouchat hudbu pod vodou a dívat se na hru barevných světel, která pravidelně mění vizuál celého prostoru. A v pátek večer si na své přijdou romantici. Celé lázně jsou osvíceny světlem svíček.

Za kolik: Cena od 17 eur za dvě hodiny
Kde: Möckernstrasse, Berlin, www.liquidrom-berlin.de

Bagno Vignoni, Toskánsko

Už Římané věděli, že údolí Val d’Orcia se svými zakulacenými kopci a čistými prameny je dokonalé pro regeneraci těla i duše. Proto se zde tak často zastavovali při svých cestách do Florencie nebo z ní. 

V dnešní době si přírodní horké prameny můžete vychutnat v luxusu hotelu Adle Thermae, který je postaven na kopci, a nabízí tak výhled na celé údolí.

Za kolik: Cena od 13 eur za 20 minut
Kde: Strada di Bagno Vignoni, San Quirico d’Orcia, Siena, Itálie

Bath, Velká Británie

Pokud to s lázeňským životem myslíte opravdu vážně, pak byste se měli vydat do Bathu – britského města, které podle lázní dostalo své jméno a jehož horké prameny byly podle legendy objeveny v roce 863 př. n. l. keltským králem Bladudem. Opravdové lázně zde ale založili až o několik století později Římané.

Lázně Thermae Bath Spa s velkým střešním venkovním bazénem se tento rok rekonstrují a opět slavnostně otevřou již 23. ledna. Zabookujte si tedy letenky a užijte si rekreaci jako kdysi například Jane Austen.

Za kolik: Cena 36 liber za dvě hodiny
Kde: Hot Bath Street, Bath