Na romantice, dárcích nebo oslavě lásky jako takové není zbytečného, trapného nebo příliš komerčního vůbec nic. Stačí být tvůrčí a vymyslet zážitek či dárek, který vaší milované bytosti vyrazí v tom nejlepším smyslu slova dech.

A právě s vymýšlením vám rádi pomůžeme našimi sedmi valentýnskými tipy!

Lístky na Rave

O valentýnské středě půjde na večeři každý, v tom žádná invence není. Mnohem lepší proto je vyhnout se prvoplánovým gestům a pořídit vstupenky na událost výjimečnou, která se ovšem koná až 23. března.

Nabídne party, ale zároveň skvělé jídlo od šéfkuchařů restaurace Alma i projektu Ze Mě. A to dokonce neomezeně, v rámci ceny vstupenky. Název by mohl odkazovat k hudbě, jež bude v rytmu tvrdého techna, ale nebojte se, dojde i na house a další elektroniku.

Lístky se prodávají v ceně od 3300 korun.

Projížďka na sněžném skútru

Pro milovníky adrenalinu a neotřelosti je Valentýn skvělou příležitostí dopřát si zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat. Po instruktáži vyjedete z Pece pod Sněžkou a překonáváte nástrahy krkonošského terénu s instruktorem v zádech.

Jízda na sněžném skútru trvá až hodinu a půl a vyjde pro jednoho na 4200 korun. Vyplavené endorfiny se pak postarají o příjemný začátek společně stráveného odpoledne.   

Náušnice od ukrajinského umělce

Designér šperků Kostiantyn Omelia je nejen umělcem, ale také lidskoprávním aktivistou. V rodném Kyjevě byl dokonce za svou otevřenou příslušnost k homosexuální orientaci fyzicky napaden, ale nenechal se zastrašit.

Pro oslavy svátku všech zamilovaných navrhl náušnice na jedno ucho zvané cuff, které mohou nosit ženy i muži. Jednu pořídíte za 1900 korun.

Prádlo od Maison Close

Jak vypadá opravdu sexy, ale zároveň luxusní spodní prádlo? To předvádí řada kolekcí francouzské značky Maison Close. Ty nejlepší materiály, sofistikované, ale zároveň velmi svůdné střihy – firma se řídí mottem, které by se dalo volně přeložit jako „oblékáme nahotu“.

V Praze si modely prohlédnete naživo v butiku Intimity v Benediktské ulici.

Váza Unnamed vase

I sebekrásnější kytice zvadne, ale váza s nápisem „love“ od Jakuba Berdycha Karpelise vám – pokud ji nerozbijete – vydrží navždy. A má také peprnější verzi s nápisem „blow job“, odkazujícím k technice výroby foukaného skla.

V Qubusu je tento interiérový doplněk k dostání za 14 270 korun.

Parfém Born to be Unforgettable

Parfémy od Kiliana Hennessyho jsou ztělesněním sexu, což majitel parfémového domu a dědic slavného impéria rád přiživuje v rozhovorech. Pokud chcete vonět tak, že k sobě připoutáte pozornost každého kolemjdoucího, musíte pro vůni, kde se snoubí limetka, akord Coca-Coly i cedrové dřevo.

Kam? Do concept storu Ingredients, kde vyjde na 3500 korun.

Romantický únik

Praha v oparu
Foto Denis Poltoradnev / Unsplash

Jak si ozvláštnit romantickou procházku Prahou? Řešením je úniková hra pro zamilované, konkrétně dobrodružná procházka, při které páry řeší hádanky a hlavolamy a testují schopnost spolupráce. Okruhy se soustřeďují na zamilovanou tematiku, filmy i znalosti Prahy.

Procházka nabízená za 990 korun portálem Esennce.cz kombinuje krásné výhledy, historické památky i pražskou přírodu. Trasa je dlouhá asi pět kilometrů a i rozjímavým párům zabere maximálně tři hodiny.