skip to main content
Byznys a miliardáři

Miliardáři Sehnalovi shořela třetina výstaviště v Letňanech

Od května se v areálu výstaviště v Letňanech, které patří 65. nejbohatšímu Čechovi Pavlu Sehnalovi, konala Výstava stanů – obří akce společnosti 4Camping pro milovníky kempování. Měla trvat až do 22. srpna, v pátek nad ránem ji ale ukončil požár.

Škody se přibližně odhadují na 150 až 200 milionů korun. Hala, ve které prodejní výstava probíhala, tvoří s rozlohou necelých deseti tisíc metrů čtverečních zhruba jednu třetinu výstavní plochy areálu. Vinou požáru se zřítila ocelová konstrukce haly, takže ji nebude možné opravit a společnost bude muset postavit novou. 

Reklama

Pavel Sehnal

  • Majetek v hodnotě 3,6 mld. Kč
  • 65. nejbohatší Čech v žebříčku roku 2020

„V době, kdy je nedostatek stavebních materiálů, oceli i dalších surovin, to bude složité,“ konstatuje majitel výstaviště Pavel Sehnal, který teď nedokáže odhadnout, za jak dlouho bude areál znovu plně v provozu. 

Další akce se tu mají konat v září. Proběhnou v halách, kterých se požár nedotkl. „Než bude hala znovu postavená, budeme uvažovat i o mobilních variantách. Ale to je samozřejmě vždy na úkor komfortu,“ konstatuje Sehnal.

Reklama

O tom, kdo škodu zaplatí, rozhodne až příčina požáru. Pokud by vznikl například kvůli vadné elektroinstalaci, bude ji vyřizovat pojišťovna, u které je pojištěna Sehnalova firma, jestliže je vina na straně provozovatele Výstavy stanů, bude ji společnost 4Camping krýt ze své pojistky. 

Podle Sehnala by mohlo ohnisko požáru ležet na základě prvních informací uprostřed haly v zázemí Výstavy stanů. Tuto informaci ale musí ještě potvrdit hasiči. 

Společnost 4Camping patří k největším prodejcům outdoorového vybavení v Česku a na jejím ročním čtyřsetmilionovém obratu se Výstava stanů významně podílí. 

S více než 250 vystavovateli je Výstava stanů největší akcí svého druhu v Evropě. Firma provozuje i e-shop a na něm nabízí kromě renomovaných značek i ty vlastní.

Reklama
Reklama