Rodina Valových rozšiřuje své investiční portfolio o domovy pro seniory Senlife. Za investici do nově vznikajícího zařízení v Tmani u Berouna získají i majetkové podíly.

Vznikající síť domovů pro seniory podnikatelů Lukáše Drásty a Tomáše Eckschlagera (na úvodní fotografii) získává svého vůbec prvního investora. Tím se stávají majitelé největšího prodejce koupelnového vybavení u nás – rodina Valových, vlastnící firmu SIKO, do projektu vkládá 66 milionů korun.

„Podporu projektů na poli společenské odpovědnosti vnímáme jako nedílnou součást filozofie naší firmy i rodiny samotné,“ konstatuje předseda představenstva SIKO Vítězslav Vala, jehož rodina v minulosti podpořila například Domácí hospic Athelas v Písku nebo Nadaci Dobrý anděl.

Valovi za aktuální investici získají menšinové podíly ve fungujícím mělnickém domově pro seniory a také v nově vznikajícím zařízení ve Tmani u Berouna.

„Poprvé jsme se seznámili na soutěži Best of Reality, kde jsme vyhráli zvláštní cenu poroty. Dali jsme se do řeči a zjistili, že SIKO oblast domů pro seniory zajímala, ale daleko aktivněji než ostatní. A poté jsme zjistili, že sdílíme stejné hodnoty, což byl vlastně předstupeň začátku domluvy spolupráce,” říká Lukáš Drásta o zrodu historicky první investice do Senlife.

Zleva Tomáš Vala, Jaroslava Valová, Vítězslav Vala a Jana Valová | Foto Siko

Senlife vznikl před čtyřmi lety, kdy spolu s Tomášem Eckschlagerem začali přeměňovat ruiny mělnického kláštera na moderní domov pro seniory, který se svým prostředím i komunitním životem vymyká standardním zařízením podobného typu.

V Mělníku už domov, jehož vybudování vyšlo na sto padesát milionů korun převážně z bankovních zdrojů, běží v ostrém provozu se sto třiceti klienty, další projekty se teprve chystají.

Vzniknout by měly v Chodové Plané, v Dobré Vodě u Příbrami nebo ve zmiňované Tmani, kde už desítky dělníků rekonstruují místní zámek. Právě tam zamíří peníze z nově nabyté investice od rodiny Valových.

Lukáš Drásta a Tomáš Eckschlager před mělnickým domovem pro seniory Senlife

„Investiční projekt se nám od začátku líbil, nicméně případná investiční podpora dosahovala výrazně nižší rentability oproti investicím do jiných komerčních projektů za běžných tržních podmínek. A proto jsme se rozhodli projekt podpořit ze soukromých prostředků rodiny,“ vysvětluje Vala.

Celý příběh zakladatelů Senlife si můžete přečíst v aktuálním březnovém vydání časopisu Forbes, které je v prodeji od čtvrtka.