Kreativní producentka, scenáristka a dramaturgyně Iva K. Jestřábová si konečně může alespoň na chvíli oddychnout. Před několika dny měl premiéru počin, na kterém pracovala se svým týmem dlouhé měsíce a jednalo se o látku mimořádně citlivou.

Společně s režisérem Peterem Bebjakem a scenáristou Tomášem Bombíkem adaptovali pro Voyo příběh Tomáše Tomana.

Jedná se o skutečnou událost, kdy investigativní novinářce Magdaleně Sodomkové napíše z vězení Toman, který byl českou justicí odsouzen na dvanáct a půl roku za zločin, který nespáchal. Do vězení jej poslal posudek znalce přezdívaného Matematik zločinu.

Čím více Sodomková s kolegyní Brit Jensen pronikají do případu, tím jasněji vyplývají na povrch nesrovnalosti, které zásadním způsobem negativně ovlivnily životy několika lidí. A to i přesto, že Tomáš Toman není nijak kladným hrdinou, ale člověkem, který se několikrát ocitl za hranou zákona.

„Je to nejnáročnější projekt, na kterém jsem pracovala. Tři aktéři příběhu nám poskytli svá skutečná jména, zbytek jsme dotvořili,“ popisuje Iva K. Jestřábová. Kvůli citlivosti příběhu vývoj konzultoval také právní tým.

Proč je divák chytřejší, než si seriáloví tvůrci často myslí? A jak pomáhají streamovací platformy kultivovat náš filmový vkus? Dozvíte se v nejnovějším díle podcastu Forbes Life!