skip to main content
Breaking News

Šest stovek výpovědí. United Airlines propustí neočkované zaměstnance

Reklama

Americké aerolinky United Airlines se chystají propustit 593 zaměstnanců, kteří nedodali doklad o očkování proti covidu-19. Informovala o tom dnes agentura AFP. Firma na začátku srpna všechny zaměstnance ve Spojených státech požádala, aby se nechali očkovat.

Ze zhruba 67 tisíc zaměstnanců požádala o výjimku ze zdravotních či  náboženských důvodů necelá tři procenta, což je asi dva tisíce lidí. Ze zbývajících zaměstnanců se pro očkování rozhodlo více než 99 procent.

„Očkování jsme požadovali po všech zaměstnancích společnosti United, kteří pracují ve Spojených státech, z jednoho prostého důvodu – zajistit bezpečnost našich zaměstnanců,“ uvedl šéf společnosti Scott Kirby. „A pravda je, že když jsou všichni očkovaní, tak jsou všichni lépe chráněni, a že vyžadování vakcinace funguje,“ dodal.

Reklama

Co se týče 593 zaměstnanců, kteří nedodali doklad o očkování, firma je propustí podle postupu dojednaného s odbory. „Bylo to nesmírně těžké rozhodnutí, ale zajištění bezpečnosti našeho týmu bylo vždy naší prioritou,“ uvedlo vedení.

Federální komise pro rovné příležitosti v zaměstnání loni v prosinci firmám umožnila, aby zabránily ve vstupu na pracoviště těm, kdo se nechtějí nechat očkovat. Výjimkou jsou lidé, kteří se tak rozhodnou z náboženských nebo zdravotních důvodů.

Reklama
Reklama