Nic nevystihuje pojem luxusní samota tak, jako možnost být sám na svém vlastním soukromém ostrově. Takže pokud po nějakém toužíte, máme pro vás několik tipů. Ať už hledáte nedotčené pláže, tropické či mírné klima nebo drsný terén a přírodu, těchto 5 ostrovů by vás mohlo zaujmout:

1. Ostrov Blakely za 18 500 000 dolarů, Washington

ostrov 2

Tento ostrov o velikosti 0,1 km² leží v Tichém oceánu u západního pobřeží USA. Údajně je z něj pěkný pohled na okolní hory a najdete na něm dům se sedmi ložnicemi a dvě loděnice pro jachtu.


2. Johns Island za 2 245 000 dolarů, Maine

ostrov 3

Ani tenhle ostrov není příliš velký. A v zimě je tu prý opravdu zima, údajně až arktická. K ostrovu patří budova se šesti ložnicemi, dům pro hosty a soukromé přístaviště. Jednou tu údajně byl i americký prezident John F. Kennedy.


3. Ostrov v Chilmarku za 9 500 000 dolarů, Martha´s Vineyard

chil

Na tomhle ostrově narazíte spíše na mírné klima, patří totiž ke státu Massachusetts, má necelých 50 tisíc metrů čtverečních a je opravdu hodně, hodně zelený.


4. Sister Rock Island za 9 900 000 dolarů, Florida

ostrov 1

Tenhle ostrov je naopak spíš pro milovníky tepla – leží totiž nedaleko Floridy. Kromě pláží je zajímavý i tím, že je energeticky soběstačný, můžete si tu proto vyzkoušet trochu jiní „living off the grid“.


5. Harbor Island, za 1 375 000 dolarů, Maine

ostrov

Pokud máte rádi divočinu, můžete zvážit tenhle zalesněný ostrov. Bydlení je tady sice o něco skromnější – k dispozici jsou pouze vzdušné patrové dřevěné domky, ale je to prostě taková trochu divoká romantika.