Tuzemský tvůrce internetových obchodů Shopsys koupil agenturu Sounds Good, která se zabývá vývojem e-shopů na míru na globální platformě Shopify. Spojením vznikne nová česko-slovenská jednička pro zakázkovou tvorbu středních a velkých internetových obchodů. Firmy to uvedly v tiskové zprávě. Cenu nezveřejnily. Zakladatelé Sounds Good se stanou akcionáři Shopsysu.

„Chceme pracovat s těmi nejlepšími. Ať už jde o klienty, partnery nebo technologie. Primárně vyvíjíme stále na naší Shopsys Platform, ale díky Sounds Good teď umíme nabídnout prvotřídní servis i na Shopify Plus, nejrychleji rostoucí platformě na trhu,” uvedl výkonný ředitel Shopsysu Matěj Kapošváry. Shopsys má podle něj se Sounds Good společný byznysový cíl a skvěle se doplňují ve službách a nabídce.

Shopsys je tvůrcem e-shopů pro největší hráče na trhu, včetně značek jako Tescoma, SCONTO Nábytek nebo Mountfield. Při své první akvizici kupuje za nezveřejněnou částku stoprocentní podíl v agentuře Sounds Good. Sounds Good jsou od roku 2016 první a dodnes jediní vývojáři v Česku a na Slovensku s certifikaci Shopify Experts. Mezi české klienty Sounds Good patří značky jako MANA, ETA, Okay.cz nebo GoPay.

„Shopify je nejpopulárnější e-commerce platforma na světě, pohání sedmnáct procent všech světových e-shopů. V Česku na Shopify běží už přibližně 2500 e-shopů, šestkrát více než před čtyřmi lety,“ dodal zakladatel Sounds Good Agency David Simoes.

Shopsys je česká jednička v tvorbě velkých e-shopů na míru. Internetové obchody vyvíjí od roku 2003, jeho tržby v roce 2023 přesáhli sto milionů korun. Zaměstnává přes sedmdesát odborníků a vývojářů.