Budovy dosahující minimálně vyšších desítek, mnohdy i stovek metrů výšky jsou v zalidněné Asii běžným úkazem. V tomto ohledu není unikátem ani nový projekt dvou budov o výšce téměr 200 metrů, které by měly brzy vyrůst v centru Singapuru. Unikátní jsou však způsobem výroby, kterým je tzv. prefabrikace: části domů budou z 80 procent vyrobené v továrně a na místě se potom už jen sestaví.

Stavbu nejvyšších prefabrikovaných mrakodrapů na světě má na svědomí singapurská architektonická společnost ADDP, která se je rozhodla umístit do centra tamního sídliště. Oba mrakodrapy budou postaveny s pomocí tzv. PPVC (Prefabricated Prefinished Volumetric Construction) modulů.

V Asii je tato metoda už relativně běžná a v bleděmodrém (nebo spíš šedivo-šedivém) ji známe i z československých panelových sídlišť. V ADDP ji však dokázali posunout do té míry, kdy na sebe místo jednotlivých panelů skládají už hotové bytové jednotky.

Tamní architekti si metodu chválí především proto, že prefabrikované bytové moduly jsou z valné většiny hotové už po přivezení na stavbu – a to včetně izolace, obkladů, malby, zasklení i rozvodů vody a elektřiny.

Metoda s sebou podle ADDP nese i spoustu dalších benefitů, mezi které patří kromě urychlení stavby také snížení spotřeby materiálů a lepší kontrola výrobních procesů, které budou probíhat už v továrně v malajsijském městě Senai.

K inovativnímu způsobu stavby vybízí i samotná vláda, která chce svou iniciativou zlepšit produktivitu stavebnictví až o 40 procent, a to z hlediska pracovní síly i úspory času. Bydlení nabídne více než tisíc rezidencí a bytů včetně několika teras se zelení i větší komunitní zahrady, kde se obyvatelé budou moci setkávat.

Pokud stavba půjde podle plánů, za šest let by se mělo jednat o nejvyšší prefabrikované mrakodrapy na světě. Výškou by měly překonat v současnosti nejvyšší budovy Clement Canopy, které vyrostly taktéž v Singapuru a dosahují 140 metrů.