Hodnota nejznámější kryptoměny bitcoin se v neděli propadla o 8,5 procenta na 44 395 dolarů, necelých 932 tisíc korun.  

Šlo o největší propad za tři měsíce a stačilo k němu jediné slovo. Ale ne jen tak někoho. Bylo to slovo miliardáře a jedné z nejvýraznějších osobností kryptoměnové scény, Elona Muska.

„Držitelé bitcoinů si za čtvrt roku budou muset dát facku, až zjistí, že se Tesla zbavila zbytku bitcoinů. S tou vší nenávistí, kterou si teď Elon Musk vyžírá, bych se mu nedivil…“ napsal na svém twitterovém účtu Mr. Whale. Obyčejný tweet, řeknete si.

Pak ale Elon Musk odpověděl „vskutku“ a majitelé bitcoinů, zvlášť ti, kteří nemají rádi násilí sami na sobě, začali stále nejhodnotnější kryptoměnu na trhu rychle prodávat.

To, že Tesla přestane bitcoin kvůli jeho ekologické náročnosti přijímat, oznámil miliardář minulý týden. Novinka přišla jen asi dva měsíce po tom, co automobilka uvedla, že bitcoin přijímat bude, a pomohla mu se vyšplhat na cenu 56 500 dolarů.

Stejně tak Musk minulý týden ještě tvrdil, že se Tesla bitcoinu, který nyní má, zbavovat nebude. On sám před třemi měsíci nakoupil bitcoin za 1,5 miliardy dolarů, právě jako přípravu na jeho zavedení v transakcích Tesly.