Už podesáté vzdal Forbes hold tradici českého byznysu, když na dvou slavnostních galavečerech v Liberci představil nejvýznamnější tuzemské rodinné firmy a jejich majitele.

Bohatému programu dominovaly diskuse se špičkovými podnikateli a podnikatelkami, ale hosté se mohli střetnout také na golfovém turnaji nebo se třeba zapojit do běžeckého workshopu. To vše za doprovodu dobrého jídla a pití.

Dvěma slavnostními galavečery provázeli šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek a redaktorka Kristýna Tmejová, která má žebříček rodinných firem na starosti.
Do debaty si přizvali například zakladatele Family Office Partners Oldřicha Myslivce, který pomáhá rodinným firmám se správou majetku.
Partnerem akce byla také společnost CarTec Group, největší prodejce vozů BMW a výhradní importér a prodejce značky Rolls-Royce v Česku. O chodu této rodinné firmy se hosté dozvěděli v diskuzi s majitelem společnosti Karlem Kadlecem a jeho dcerou Karin Kadlecovou.
Za výběrovým tříchodovým menu i dalším občerstvením stál tým z Foodway Catering…
…a výběr vína každému na míru obstarali profesionálky a profesionálové z Vicino DiVino.
Objevila se i zakladatelka logisticko-technologické společnosti Zásilkovna Simona Kijonková…
…nebo zakladatelé firmy Alca plast František Fabičovic a Radka Prokopová.
Na galavečer dorazil i ředitel obchodního oddělení iStyle Matyáš Rezek.
Kdo se po slavnostním galavečeru probudil bez bolehlavu, mohl se zapojit do golfového turnaje, který se konal na krásném hřišti Ypsilon Golf Resort Liberec.
Akci zaštítila také společnost 2Bminer, která svůj byznys postavila na kompletním servisu pro sestavy na těžbu bitcoinů.
Jeden velmi vzácný host se připojil také online – odbojář Josef Mašín, dlouhodobě žijící v USA. Obsáhlý rozhovor s mužem, jehož jméno nefiguruje jen ve známém dramatickém příběhu studené války, ale také v miliardovém byznysu s letadly i čipy, najdete v aktuálním vydání Forbesu.
Partnerem akce byla rodinná firma Renomia, největší pojišťovací makléř v České republice. Na fotce zakladatelka společnosti Jiřina Nepalová s ředitelem poboček Ivem Matuškou (vpravo).
Na pódiu se potkali také tři muži, kteří umějí peníze vydělat, ale i poslat dál. Zprava zakladatel kovárny Viva Čestmír Vančura, developer Radek Pokorný a výkonný ředitel karlovarského filmového festivalu Kryštof Mucha.
O penězích byla řeč také v debatě s Ondřejem Popelkou, zástupcem ředitele a správcem majetku v J&T Family Office.
První večer si publikum mohlo poslechnout zakladatele sklářského giganta Lasvit Leona Jakimiče.
Dva večery věnované tradičnímu rodinnému byznysu mohl Forbes uspořádat také díky jazykové škole Berlitz, která letos slaví 145 let…
…a manželům Šárce a Karlu Vágnerovým, majitelům zastoupení značky Hästens v České republice.
Loni se galavečer rodinných firem konal v Brně, letos za podpory Libereckého kraje v největším městě na severu Čech. Na snímku hejtman Martin Půta.
Hosté mohli sáhnout i po nealku, třeba limonádách značky Něco jako Cola.
Zástupci rodinných společností se setkali v Oblastní galerii Liberec. Na akci se sjely přes dvě stovky lidí.
Dopoledne cappuccino, odpoledne ristretto – bez šálku kávy Nespresso by to nešlo.
A téma skla podruhé. Petr Šimůnek vyzpovídal sklářského umělce Jiřího Pačinka.
Na tradiční galavečer rodinných firem dorazil také „český princ William“. Rodina Williama R. Lobkowicze juniora buduje úspěšný byznys už po sedm staletí.
Hosté byli ubytováni v hotelu Clarion Grandhotel Zlatý lev, kde se nacházel také Forbes Lounge – místo určené k setkávání, networkingu i odpočinku.
Na golf či běžecký workshop si lidé mohli půjčit třeba chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 na měření fyzické aktivity a sportovního výkonu.
Míchané drinky z výběrového alkoholu si hosté vychutnali na baru u Premier Wines & Spirits.