skip to main content
Byznys

Silicon Valley mu změnilo život. Teď získává investici od hvězdného fondu

Český startup Davinci TS, který vytváří platformu pro hromadné ubytování, hlásí nový příliv kapitálu. Investorem je prominentní britský fond Seedcamp, jenž v minulosti podpořil projekty jako Revolut, TransferWise nebo UiPath.

Výše transakce nebyla zveřejněna, ale podle infomací Forbesu se jednalo minimálně o 10 milionů korun. Seedcamp se tak připojuje k českým J&T Ventures a PragueBoats, jež do startupu vstoupily již loni.

Čtěte také: Práce 8 hodin denně? Tak se miliardová firma nestaví, říká šéf Revolutu

„Spolupráce se Seedcampem nám otevírá dveře na britském trhu a dává příležitost využít obrovskou síť kontaktů a jejich know-how. Samotné peníze pak směrujeme primárně na růst týmu, v Praze hledáme nejen programátory, ale také seniorní lidi se zkušeností z travel industry,“ říká k transakci CEO a zakladatel Davinci TS Alex Ilyash.

Pražský startup nedávno přivítal posily z firem jako Slevomat, Booking.com či Amadeus. 

Reklama

Pro britský venture kapitálový vehikl se jedná o teprve druhou investici v našich končinách. Před čtyřmi lety v jeho soutěži uspěl český startup Futurelytics, který už nicméně stihl zaniknout. Seedcamp má v portfoliu přes 250 firem a za sebou má i úspěšné případy exitů, z nichž za zmínku stojí například společnost Bloomsbury AI, kterou koupil Facebook.

Ilyash založil Davinci TS před necelými dvěma lety s cílem vybudovat největší B2B ubytovací platformu na světě – něco jako Booking.com pro skupiny. Jejími zákazníky jsou především cestovní kanceláře na jedné straně a hotely na straně druhé. Do celého procesu od poptávky po finální potvrzení, který se dnes ještě stále řeší vyměňováním e-mailů, přináší prvky automatizace.

Čtěte také: Seznamte se, UiPath. Na zázračném jednorožci z Rumunska jedou i Češi

Firma roste velice solidním tempem, první rok už utržila 35 milionů korun a letos by podle všeho měla skončit na trojnásobku. Od vstupu na trh v únoru 2017 uzavřela spolupráci s pěti tisíci hotely ve více než 900 městech Evropy a do konce příštího roku má ambice počet hotelů zečtyřnásobit.

K nápadu čtyřiadvacetiletého podnikatele přivedla cesta do Silicon Valley. „Strávil jsem v Silicon Valley měsíc v naději, že získám podnikatelskou inspiraci, což se nestalo. Nápad se mi zrodil v hlavě až v letadle zpět do Prahy,“ vysvětloval ve Forbes Byznys podcastu letos v září.