skip to main content
Forbes Podcast

Skanzen mi nevadí, nemusíme v Praze hned bourat a stavět nové, říká v podcastu architekt Petr Kolář

Forbes Byznys podcast – Petr Kolář (studio ADR)

Jeho architektonický rukopis je vidět na soukromé škole Open Gate v Babicích, rezidenčním komplexu Waltrovka či 

Reklama
ultraluxusním resortu Velaa na Maledivách. Nesly ho také české domy na olympijských hrách v Londýně či Rio de Janeiru. Architekt Petr Kolář patří mezi českou i evropskou špičku a s jeho studiem ADR spolupracuje řada byznysmenů, které byste našli na předních místech žebříčků nejbohatších lidí Česka i světa.
Reklama

„Každý projekt, který vám vrátí energii, již do něj investujete, mi přijde zajímavý. A je jedno, jestli to je zakázka předělat Pražský hrad, nebo postavit nové sídlo vlády,“ říká Petr Kolář v podcastu. „Důležité je, aby protějšek chtěl udělat něco kvalitního – pozitivními příklady jsou třeba Marek Dospiva se Zahou Hadid u Masarykova nádraží nebo Eva Jiřičná na Žižkově s Central Group. U nich vidíte, že kromě toho, že chtějí vydělat peníze, zároveň hledají přidanou hodnotu.“

Proč by Praha podle Koláře už neměla postavit Kaplického chobotnici? Jak se od deseti piv a šesti rumů denně dostal k architektuře? Jaktože jeho životní projekt na Maledivách stárne tak pomalu? A už se naučil říkat ne? Poslechněte si nový díl Forbes Byznys podcastu.

Reklama
Reklama