Poblíž jižní hranice národního parku Kruger v Jižní Africe leží bez pochyby to nejmalebnější letiště na světě. Jmenuje se Skukuza Airport a slouží především jako malá zastávka pro výlet do již zmíněné oblasti Kruger.

Čtěte také: Dovolená se západem slunce 16x za den? To je vznikající vesmírný hotel

Letiště nedávno prodělalo facelift a víc než klasickou halu s odbavovacími stolky připomíná luxusní lázně. S tímto úmyslem bylo i místo navrženo. Hned po dosednutí na ranvej byste měli mít pocit, že jste v srdci safari a nečeká vás nic jiného než vzrušující dovolená plná zvířat a africké kultury.

Když poprvé vkročíte na Skukuza Airport, vstoupíte někam, kde si budete připadat jako v hotelové lobby. To je check-in. Všechna letadla, která dosedají na zmíněné letiště, nemají na své palubě víc než 20 pasažérů, i díky tomu má místo tak intimní a klidnou atmosféru.

Ve chvíli, kdy proběhne check-in, máte čas se pořádně rozhlédnout kolem. V každém rohu na vás čekají pohodlné gauče. Nemusíte čekat jen uvnitř. Letiště nemá žádné dveře, a proto na let můžete čekat i v krásné zahradě s jezírkem.

Celý design měla na starosti firma Grey, která sídlí v Johannesburgu. „Inspirovaly nás křivky africké přírody i všechny její textury,“ komentuje své dílo architekt Grey. „Chtěli jsme, aby letiště dokonale zapadalo do svého okolí, africké savany.“

Skukuza Airport je schopné během 20 letů odbavit až 400 pasažérů za den. Jeho cílem je se k okolnímu prostředí chovat s maximálním ohledem na ekologický dopad, aby nebyl narušen život divokých zvířat.

Letenka z Kapského Města se pohybuje mezi 120 a 180 dolary, takže pokud plánujete výlet do Jižní Afriky, měla by být tato zastávka na vašem bucket listu.