Investiční skupina Pale Fire Capital sestavuje nový technologický tým s cílem transformovat strategii amerického slevového portálu Groupon, který se stal součástí jejího portfolia koncem loňského roku a v současnosti je skupina jeho největším akcionářem.

V jeho představenstvu jsou partneři Dušan Šenkypl a Jan Barta a nyní Pale Fire Capital dosazuje vlastní lidi i do managementu. Na pozici interim technického ředitele nastupuje Vojtěch Ryšánek, který přichází s podobnou zkušeností z Aukra.

„Zapojení Vojty do managementu Grouponu je jedno z prvních veřejných oznámení na významných pozicích. V příběhu Grouponu vidíme silnou paralelu s Aukro, které mělo historicky velmi silnou značku a pozici na trhu, ale postupně svou pozici ztratilo. Aukro se nám během necelých tří let podařilo více než zdvojnásobit a dostat firmu do silné profitability a věříme, že se nám to podaří zopakovat i s Grouponem,“ říká Dušan Šenkypl, partner Pale Fire Capital.

Výsledkem transformace má být otočení současného klesající trendu hodnoty Grouponu. Podle Šenkypla není cílem nutně jen růst tržeb, ale zvýšení celkové profitability firmy.

„Jsem nadšený z nové výzvy, která je řádově větší než v Aukru. Vidíme v Grouponu spoustu příležitostí, které chceme rychle využít. Proto jsme se rozhodli postavit silný technický tým, kam celkem hledáme až čtyřicet lidí,“ říká Vojtěch Ryšánek, Interim CTO Groupon.

Pale Fire Capital byla založena v roce 2015 Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem, Davidem Holým a Petrem Krajíčkem. Zaměřuje se na technologické inovace a do jejího portfolia kromě Grouponu spadají například Favi, Aukro, Rouvy či jenprace.cz. Slevový portál Groupon vznikl v roce 2008, na podobném principu v Česku funguje Slevomat.