Slunce za okny, notebook na stole, flatwhite a třeba bagel. Jaro je za dveřmi a počasí a atmosféra nás táhne ven z bytu. A to nejen na procházky, ale i pracovat. Tady jsou tipy na kavárny v Brně, kam můžete směle vyrazit s notebookem v ruce.


Poppy Beans na Staňkové

Tahle útulná prostvětlená kavárna s vlastní pražírnou kousek od Lužánek otevřela loni v létě. Malá galerie s velkými funkcionalistickými okny a vysokými stropy je na práci jako dělaná.

Díky poloze kousek stranou od centra se ve dveřích nestřídá jeden člověk za druhým a je tady tak opravdu klid. A začít můžete už od rána, mají křupavé bagely třeba s modrým sýrem a švestkami, ale i granolu. Otevřeno mají od osmi do osmi. 


The Roses espresso bar na Benešově

Krásná kavárna v přízemí hotelu Grand je zaručeně tím pravým místem, kam se vydat hned po příjezdu do Brna, protože od nádraží je jen pár desítek metrů. Je sice malinká a sedne si v ní tak deset lidí, ale o to je hezčí. Navíc za ní stojí Barista roku 2020 Vojta Růžička.

Celému prostoru dominuje bar a za ním ve čtyřech řadách polic snad největší výběr kafe široko daleko. Mají taky vitrínu s dostatkem sladkého pečiva na snídani. Příjemné taky je, že mají otevřeno už od sedmi (do sedmi) a o víkendech od osmi. 


William Thomas Bakery na Josefské

Loni otevřená dvoupodlažní kavárna známého brněnského pekařství, jejichž mandlový croissant je opravdické foodporno, je na práci s notebookem taky jak dělaná. Je tady sice rušněji, ale to zase dodává spousty inspirace.

Mají otevřeno od půl osmé a celým prostorem se line omamná vůně z pekárny, kterou doladí výběrové kafe od značky The naughty dog, za kterou stojí slavná Petra Davies Veselá s manželem Gwilymem. 


Rebelbean Bzzzukot na Líšeňské

Známá pražírna Rebelbean v květnu otevřela svůj další podnik, a to v Židenicích. Černo-žluté kontejnery, ze kterých budete vyhlížet do zeleně, jsou na práci ideální. Mají tu k dispozici jedenáct míst uvnitř a spoustu dalších venku. Krom vlastního kafe čepují i pivo a k tomu pečou třeba vafle. Otevřeno mají každý den od desíti do šesti. 


Trafika na náměstí Míru

A jedna venkovní. Vyrazit s dekou za sluníčkem na Kravák je esence brněnství. Od loňského května tenhle park pod hvězdárnou konečně obohacuje skvělé kafe, o které se postarala kavárna Trafika, vedle níž se dá posedět na puffech nebo lehátkách, a pracovat.

Nebo si můžete všechno vzít s sebou do parku. Otevřeno mají každý den od devíti do šesti. 

Tak ať vám jde práce od ruky, a pokud víte o nějaké nové kavárně, dejte nám vědět!