skip to main content

Sláva Ukrajině! Tohle je ten nejlepší design ze země sužované válkou

4 minuty čtení

A nejen jejímu lidu, ale také fantastickému designu. Nebýt války, možná by se do širokého světového povědomí nedostalo, jak progresivní je tahle země na poli módy, interiérových doplňků a dalších potěšení pro oko nejednoho fajnšmekra. Jak vypadají ty nejzajímavější projekty a kdo za nimi stojí?

Bevza

Světlana Bevza založila svou značku na principech nového luxusu, jak sama říká. Povedlo se jí to natolik, že své kolekce oblečení, bot a dalších doplňků prezentovala na newyorském fashion weeku.

Odborná veřejnost oceňovala schopnost devětatřicetileté návrhářky propojovat oděv s uměním, laikům pak učarovalo to, jak jim věci perfektně padly. Rodačka z Kyjeva byla ve své zemi jednou z prvních, kdo začal pracovat s minimalistickou estetikou.

K DOSTÁNÍ NA: WWW.BEVZA.COM

Dříve to bylo v zemi, kde mezi nejoblíbenější a zároveň nejdražší módní návrhářky patří Vita Kin se svými vyšívanými šaty (stojí v průměru okolo 40 tisíc korun), absolutně nemyslitelné. Bevza chce, aby její oděvy byly investicí, která vám v šatníku vydrží věky.

O návrhářce píše také americký Forbes, který její značku zařadil mezi ty, jež je nyní nutné sledovat.

Reklama

Kozinenko

Sedmatřicetiletý Dmitry Kozinenko pochází z Krymu, ale tvořil a pracoval v Kyjevě. Dokáže skvěle kombinovat své zkušenosti art directora ve své aktuální profesi.

K DOSTÁNÍ NA: WWW.DURAME.IT

Tvoří totiž nábytek a další doplňky do interiéru, jejichž vzhled často odkazuje právě ke grafice. Kozinenko patří k nejrespektovanějším autorům nejen na Ukrajině, ale také v Itálii, kam často posílal své zboží.

Sleeper

Chcete-li strávit v pyžamu celý den, ale vypadat natolik sofistikovaně, že vás v něm budou obdivovat i v nejvyšší společnosti, investujte do toho od Sleeper. Mají ho na svědomí Asja Varetsa a Kate Zubarieva, Ukrajinky, které se v roce 2019 dostaly do evropského Forbes výběru 30 pod 30.