Začínali s prodejem hotdogů po festivalech a poutích, dnes mají bistro, kde si bez rezervace nesednete. Dva bratři z Ostravy, David a Honza Kaňákovi, vsadili na oblibu rychlého občerstvení, k párkům postupně přidali ručně vyráběné hamburgery a před sedmi lety přešli z food trucku do vlastního podniku. V srdci moravskoslezské metropole otevřeli bistro Mama’s burger.

Zlomový pro ně byl rok 2017, kdy do podniku přišel se svou show Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich. Toho burgery nadchly a udělil jim rovnou tři hvězdy.

„Co se dělo po odvysílání pořadu, to byl neuvěřitelný kolotoč. Ráno jsme šli do bistra a v té naší uličce se tlačil dav lidí, kteří čekali, až otevřeme. Nestíhali jsme obsluhovat, lidé stáli ve frontě venku, nad těmi, kdo seděli, už se tlačili další a čekali, až dojedí,“ vzpomíná David Kaňák.

Na vlně úspěchu jedou dodnes. Zdeněk Pohlreich se stal navíc jejich mentorem a nově i společníkem. V plánu jsou totiž pobočky, díky kterým chtějí chuť svých burgerů rozšířit i mimo Ostravu.

Kluci mají chuť růst a já se k tomu přidávám, protože budoucnost fastfoodu je nezpochybnitelná a já od toho nechci stát stranou.

Zdeněk Pohlreich

Ale vraťme se ještě na chvíli do roku 2016, kdy se oba bratři rozhodli změnit svůj osud. Jan se vyučil číšníkem, David kuchařem, ani jeden ale svou profesi nikdy nedělal a po škole pracovali ve stavebnictví.

Forbes Digital Premium