Každý má svůj ranní rituál a svou oblíbenou snídani. Ale i když máte hodně peněz, neznamená to, že si ji musíte dopřávat okázalou a v luxusním prostředí. Třeba jako druhý nejbohatší muž světa Warren Buffett, jehož jmění dle aktuálních dat Forbesu dosahuje k 80 miliardám dolarů.

Ani tak si ale na pohostinnost a péči luxusních zařízení nezvykl, místo toho pravidelně každé ráno navštěvuje nejznámější fastfoodový řetězec světa.

Čtěte také: 3 rady, které by Bill Gates dal sám sobě, kdyby mu zase bylo 19

„Jednou z dobrých věcí během mé pětiminutové jízdy do práce je to, že je po cestě McDonald´s,“ říká Buffett v novém autobiografickém dokumentu, který nese název „Becoming Warren Buffett“.

A jak v něm potvrzuje, vždy si potrpěl na cifry a disciplínu. „Mám rád čísla. Vždy jsem se cítil dobře, když jsem s nimi pracoval,“ říká legendární investor, který se ve svém životě držel dvou pravidel, jež se naučil od svého profesora Bena Grahama. Tím prvním pravidlem je „nikdy neprodělej peníze“, druhým „nikdy nezapomeň na pravidlo číslo 1“.

A možná i to je motivace k jeho ranní rutině. Šestaosmdesátiletý miliardář, jehož impérium Berskhire Hathaway se z původně malé textilky rozrostlo do investičního fondu s aktuální tržní hodnotou přesahující 400 miliard dolarů, se tak, jako to dělá už více než půlstoletí, na cestě z rodinného domu v americké Nebrasce zastavuje u objednávacího stojanu McDrive.

„Věštec z Omahy“, jak se Buffettovi pro jeho čich na výnosné investice přezdívá, přitom každé ráno během holení manželce říká, kolik dolarů mu má na snídani přichystat do nápojového držáku ve středu palubní desky jeho vozu. Pokaždé jde buď o 2,61 dolaru, 2,95 dolaru nebo 3,17 dolaru.

Čtěte také: Chcete pracovat pro Elona Muska? Tohle je otázka, kterou pokládá u pohovoru

V době natáčení dokumentu měl přichystáno 2,95 dolaru, za což si kupuje Sausage McMuffin (mleté vepřové maso, vejce, sýr). „Trhu se dnes nedaří příliš dobře, tak se vzdám slaniny, vejce a sýrového pečiva za 3,17 dolaru,“ říká v dokumentu, když se blíží k sídlu své firmy. Muffin si poté jako vždy sní v klidu své kanceláře a zapije jej Coca-Colou.

A kdybyste si mysleli, že se Buffett v novém dokumentu takto ukazuje kvůli propagaci firmy, jejíž akcie vlastní, pak tomu tak není. V roce 1997 sice podíl McDonald´s nakoupil, dnes v portfoliu Berkshire Hathaway už ale není.

Dokument Becoming Warren Buffett můžete zhlédnout zde (v anglickém znění):