Brněnský IT holding Solitea může koupit slovinskou softwarovou společnost Vasco, která vyvinula program pro účetnictví či personalistiku. Jejich spojení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

„Nabývaná společnost Vasco působí na území Slovinska především v oblasti prodeje softwarových produktů pro účetnictví, správu lidských zdrojů, podporu maloobchodu a velkoobchodu, archivaci dokumentů nebo pro webové a mobilní aplikace. Úřad ve správním řízení zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve zprávě.

Stejně jako u předchozích akvizic, kdy Solitea kupovala například konzultační společnost Mainstream nebo firmu Prytanis, kupují Vasco společně brněnský CSW Holding a Ligelta Holdings se sídlem na Kypru. Obě tyto firmy společně vlastní podle výroční zprávy holding Solitea, jednatelem je zakladatel a šéf Solitea Martin Cígler.

Vlastníkem Ligelta Holdings je fond Sandberg se sídlem na Maltě spravovaný slovenskou společností Sandberg Capital někdejšího partnera J&T Martina Fedora.

Solitea patří ve střední a východní Evropě k největším dodavatelům účetních a podnikových informačních systémů určených pro komerční segment i pro státní a neziskové organizace. V Česku je lídrem na trhu pokladních systémů a její cloudové služby pro drobné podnikatele, například iDoklad, využívají statisíce zákazníků.

IT holding dodává do pětatřiceti zemí, má 1400 zaměstnanců a v posledních letech udělala desítky podobných akvizic. Letos by měly výnosy činit 130 milionů eur.

Slovinská společnost Vasco byla založena v roce 1991 a má třicet zaměstnanců. Vyvíjí software pro soukromé osoby, malé i střední firmy.