Ochota věnovat se nudným nebo náročným úkolům během letního počasí přirozeně klesá. Je přece tolik zábavnějších věcí, které bychom mohli mít na práci! Jak se tedy donutit udělat to, co prospěje naší budoucnosti, ihned a bez výmluv?

Naštěstí to jde i tak nenásilným způsobem, že si prostě pustíte hudbu. Ovšem ne jen tak ledajakou.

Nabízíme pět alb, která vás vytrhnou z prokrastinace.

Call Me By Your Name (soundtrack)

Soundtrack filmu Dej mi své jméno je umně namíchaný z jemných vokálů Sufjana Stevense, italského synth-popu i klasické hudby. Album má magickou moc vykouzlit vám klidnou, ale optimistickou náladu, díky které se snadno stanete produktivními.

Nils Frahm: All Melody

Německý hudebník, který osciluje na pomezí elektronické a klasické hudby, vytváří snový, minimalistický svět, do kterého se ponoříte a snadno zapomenete na notifikace v mobilu a nutnost neustále kontrolovat e-mail. Album All Melody od Nilse Frahma je přesně ta deska, díky které se vám v nitru rozhostí klidné soustředění, během kterého vznikají ty nejlepší nápady.

Horowitz Plays Mozart

Při poslechu klasické hudby se dokážeme báječně soustředit, což ostatně potvrzuje řada vědeckých studií. Najděte si album, na kterém jeden z nejlepších pianistů světa Vladimir Horowitz hraje Mozartovy sonáty či Koncert pro klavír č. 23, a ani si nevšimnete, jak váš mozek vlivem harmonických akordů vyřeší nejtěžší úkoly.

Lo Fang: Blue Film

Této desce se přezdívá „xanax pro uši“. Dokáže svými rytmy, tvořenými jemným zpěvem, smyčci i beaty vydolovat zbytky energie. Americký hudebník Matthew Jordan Hemerlein, který tvoří projekt Lo-Fang, původně studoval klasickou hudbu a v roce 2014 jeho magický vokál zvolil i režisér Baz Luhrmann do svého spotu pro Chanel No 5.

Her (soundtrack)

Další soundtrack na seznamu, ale díky svým konejšivým, ambientním skladbám je přímo stvořený pro noční práci před uzávěrkami. Naprosto vás zklidní, ale zároveň dodá sebedůvěru, že projekt dotáhnete do konce.