Rádi byste kempovali v přírodě, ale nejste zrovna fanoušky skromnosti a odříkání? Pak je pro vás ideální glamour camping neboli glamping: dobrodružství v plenéru, při kterém ale nepřijdete ani o luxus, na který jste zvyklí z vašich oblíbených hotelů. Kam vyrazit glampovat v Česku? Vybrali jsme pro vás osmičku těch nejlepších míst.

Hide and Seek

Pojďte si hrát na schovávanou do podhůří Šumavy. Hide and Seek je luxusní minidomek v srdci šumavských hor, který se stal vítězem Designbloku 2019 a učí své návštěvníky žít zodpovědně a šetrně. Domek pojme až 4 osoby a vyjde na 4014 korun za noc, přičemž oněch 14 korun je cena sazenice dubu, která bude za každý pobyt vysazena.

Glamping Brdy

Kempování v glampingových stanech v chráněné oblasti Brdy vám dopřeje zasloužený odpočinek uprostřed přírody. Mimo plně vybavené stany obklopené lesy a potoky jsou vám k dispozici venkovní lázně se saunou a venkovním sudem. Jedna noc v tomto přírodním ráji vyjde na 3990 korun pro dvě osoby.

Treehouse Ještěd

Pobyt v korunách stromů si můžete užít v Treehousu v ještědském přírodním parku. Tento nevšední pobyt vám poskytne dokonalé pohodlí v přírodě, nádherný výhled na Ještěd a naprosté soukromí. Čtyřčlenná rodina se zde může ubytovat za 3990 za noc.

Treehouse Česká Kanada

Na vrcholu smrku se můžete ubytovat i v České Kanadě. Domeček na stromě vám umožní dokonale splynout s okolní přírodou a pozorovat život čtyřnohých obyvatel. Treehouse Česká Kanada nabízí ubytování až pro 4 osoby za 4990 za noc.

Teepee&Spa

Pro všechny fanoušky indiánského hrdiny Vinnetoua máme tip na víkendový pobyt. Jen 45 km jihovýchodně od Prahy se v Posázaví nachází luxusní indiánské teepee, které zve návštěvníky na letní i zimní pobyty. Ubytovat se zde může až pět lidí a mimo plně vybavené teepee s nábytkem z masivního dřeva nabízí i saunu, vířivku a sluneční i vyhlídkovou terasu. Cena za dvě noci je 9000 korun.

Vodní domky Čejkovice

Pouhých pět kilometrů od Českých Budějovic se nachází malý vodní ráj. Vodní domky Čejkovice nabízí párům pobyt plný romantiky na vodní hladině. Pro milovníky rybaření jsou tůně plné ryb a pro akčnější typy jsou v okolí cyklostezky. Jedna noc přijde na 2490 korun. Děti mají ovšem z bezpečnostních důvodů vstup zakázán.

Maringotka na Šumavě

Široko daleko jen zelené pláně a lesy. Maringotka ve východním podhůří hory Boubín může působit opuštěně, ale zároveň vám dopřeje božský klid. V komfortně zařízené maringotce se můžou ubytovat až 4 osoby. K dispozici je i vířivka se saunou a přírodní koupací jezírko. Jedna noc vyjde na 1400 korun.

Kemp Malešov

Středověký Kemp Malešov nabízí ubytování v útulných historických stanech pod hradbami 500 let staré tvrze. Nachází se 15 km jižně od Kolína a 70 km od Prahy. Na první pohled to vypadá, že se zde zastavil čas, ale veškeré vybavení je plně moderní a pohodlné. Cena za noc pro dvě osoby je 2300 korun.