skip to main content
Design

Spacebar místo Scrollbaru. Vývojáři STRV mají nové kanceláře v Brně

1 minuta čtení

Po staletí se zde rozléhal tepot tkalcovských strojů, teď ho nahradí klikání myši nebo údery do klávesnice. Brněnský komplex Vlněna, bývalá místní textilní chlouba, se postupně mění v obrovský kancelářský komplex a stěhují se sem firmy velkých českých technologických jmen.

Čtěte také: SAP, Notino i Opero. Podívejte se na nejlepší kanceláře roku

Nedávno tu své brněnské zastoupení otevřel Avast, teď se k němu připojili i vývojáři z STRV. Jejich kanceláře budou proti těm kyberbezpečnostního gigantu sice skromnější – jsou totiž určeny pro necelou čtyřicítku lidí, zatímco Avast jich tu má čtyři sta – o moderní pracovní prostředí, kde se dá kombinovat týmová i samostatná práce s odpočinkem, ale designéři a vývojáři aplikací nepřijdou.

Reklama

„Centrální bod kanceláře, místo pro setkávání lidí a pořádání komunitních akcí, je místní Spacebar, který navazuje na pražský Scrollbar,“ odkazuje architekt Martin Stára ze studia Perspektiv na oblíbené místo pražského sídla, jehož středobodem je velký bar a v létě i sezonní bar na navazující terase.  „Naším cílem bylo navodit v kanceláři stejnou atmosféru, která již dva roky funguje v Praze,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů STRV Lubo Smid.

A takhle nové brněnské útočiště STRV vypadá.Reklama
Foto: Jiří Hloušek

Reklama
Reklama