Hudební scéna v Česku se chystá na jedinečnou událost. Blíží se totiž dvojice koncertů britské megastar Eda Sheerana, které proběhnou v královéhradeckém Parku 360 už 27. a 28. července. V úterý oznámili organizátoři další novinku. Jako předskokan se na velkolepém kruhovém pódiu představí zpěvačka Ewa Farna.

„Hledali jsme český support, který bude odpovídat kvalitám světových show a bude fanoušky Eda Sheerana bavit, Ewa Farna byla jasná první volba a jsem nadšený, že to klaplo,“ říká Michal Thomes, ředitel pořádající agentury Ameba Production.

Ewa Farna zahájí hlavní program v obou dnech od osmnácti hodin. První ze dvou koncertů je již vyprodán, na druhý, nedělní termín, zbývají poslední vstupenky.

„Tohle je šílený, ale je to pravda! Special guest dvou koncertů Eda Sheerana (každý) pro padesát tisíc lidí,“ napsala zpěvačka na svém Instagramu. Prozradila také, že je jeden z mála lokálních předskokanů, které si Ed Sheeran na svém celosvětovém turné vybral.

Pro návštěvníky je ve Fan Zóně Parku 360 připraven bohatý doprovodný program. Fanoušci se mohou těšit na koncerty dalších českých interpretů, relaxační a sportovní aktivity, fotokoutky, gastronomické zážitky a další atrakce. Na čtyřech scénách vystoupí například Ben Cristovao, Pokáč nebo Thom Artway. Speciálním hostem bude také britský písničkář Calum Scott.

Ewa Farna, jedna z nejúspěšnějších zpěvaček u nás i v Polsku, má za sebou dvakrát vyprodanou show v O2 areně. Na svém kontě má řadu ocenění včetně Českého slavíka, kde už ve svých třinácti letech vyhrála Objev roku. V roce 2022 ji Forbes zařadil do výběru 30 pod 30.

Spolupořadatelem koncertů je Ameba Production, známá především pořádáním jednoho z největších českých festivalů Rock for People, konaného také v Parku 360 v Hradci Králové.