Muži mají kapsy, ženy kabelky.

I když historie pánských tašek sahá do období renesance, nikdy se jim nevěnovala dostatečná pozornost. O tom ostatně hovoří i rčení z úvodu. Tašky pro muže plnily praktickou funkci a jejich výrobci se příliš nezajímali o jejich sofistikovanější využití. Posunem trhu blíž k mužům se z nošení věcí po kapsách či v neforemných, zastaralých taškách stal přežitek. Pokud tedy narazíte na tašku, která vám dosluhuje, je nejvyšší čas se zamyslet nad změnou.

Seznamte se s jejími základními variantami, které respektují pohodlí a styl každého muže. Tady je návod, jak se vyznat v klíčových stylech.

Batohy nejenom pro dobrodruhy

Batohy nabízejí dokonalou rovnováhu mezi efektivitou a designem. Jsou ideální pro každodenní život v pohybu, vhodné do práce, pro sportovní aktivity či procházku s kočárkem. Jednoduchost a funkčnost batohu přitahuje zejména otevřené a praktické povahy. Vyrábí se v klasickém provedení se zipy, v designu „strappy“, tj. s pásky, nebo ve stylu „PE-kit“ připomínajícím sáček.

Elegantnější verze batohů využívají kůži, plátno a semiš, díky kterým jsou pevné, odolné a stylové. Co se týče barevného provedení, vhodné jsou zemité barvy nebo odstíny citrusových plodů, které můžou příjemným způsobem oživit váš outfit.

collage1

Zleva – modulární batoh, taška, batoh strappy

Povinné víkendovky

Víkendová taška je spíše nutností než luxusem. Vyrábí se z vysoce kvalitních materiálů v nadčasovém designu, aby mohla muže spolehlivě doprovázet na jeho cestách. Při jejím výběru upřednostněte kůži, případně voskované bavlněné textilie nebo odolné plátno. Neméně důležitý je taky interiér. Měl by disponovat praktickými kapsami na notebook či tablet, které vám umožní snadný přechod z pracovního dne do víkendu.

Aktovka místo kufříku

Postavení klasického kufříku se v posledních letech značně zkomplikovalo. Ostrá elegance byla nahrazena uvolněnějším dress codem, kterému odpovídá moderní aktovka. Její měkčí tvar, pro který jsou charakteristické oblé nebo lemované okraje, dokonale ladí s atmosférou byznys prostředí. Vyššího komfortu dosáhnete správným výběrem barev, jako jsou sytě černá nebo odstíny hnědé. To se týká i výběru materiálů a řešení. Určitě vás nezklame hladká nebo oblázková kůže s organizovaným prostorem pro notebook, držáky na pera a kapsami pro uložení menších potřeb.

collage3

Zleva – messenger brašna, spisovka, tote taška

Messenger brašna přes rameno

Na rozdíl od aktovky má strukturovanější design. Působí klasicky, mužně a je velmi praktická. Brašna z odolných textilií je vhodná pro letní období. Pokud chcete udělat dobrou investici a být o krok vpřed, pořiďte si její koženou verzi v zemitém odstínu. 

Spisovky a pouzdra na notebook

Jsou navrženy s ohledem na praktičnost. Svou jednoduchostí představují šikovný doplněk šatníku každého muže. Spisovky a pouzdra, které disponují větším rozměrem než A4 a jsou opatřeny vícenásobným zipem, působí stylově a organizovaně. Elegantní a nadčasový vzhled zvýrazníte kůží a neutrálním barevným odstínem. Odvážnější barvy mohou posloužit jako kontrastní prvek k obvykle tmavému outfitu.

Čtěte také: Batohy za tisíce. Jak designérka naučila ženy nosit pánskou módu

Totes do ruky a na rameno

Taška typu tote je inteligentní alternativou k batohu. Má kompaktní vzhled, je stylová a praktická. Je vybavena robustními držadly a pomocí odnímatelného popruhu se dá nosit taky přes rameno. Na rozdíl od batohu, který je připoután k tělu, poskytuje prostor k výraznějšímu designu v podobě sloganů, pastelových rámečků nebo celoplošných tisků. Vyrábí se z měkké pružné kůže nebo nylonu. Kvalitní kožené verze jsou navrženy spíše v přírodních odstínech.

Rada na závěr

Zapomeňte na kompromis. Váš šatník by měl být doplněn několika kusy kvalitních tašek, které můžete obměňovat.    

Spousta mužů inklinuje k minimalismu a funkčnosti. Častokrát tíhnou k „batohové kultuře“, ve které se snaží najít již zmiňovanou univerzálnost. I přesto, že existují vysoce elegantní verze batohů, jejich design má vždy stejný základ. Vhodně doplňují sportovně laděné oblečení, jsou ideálním společníkem na výlety do přírody či jiné outdoorové aktivity. Batoh se sakem působí nestrukturovaně. Zároveň komprimuje polstrování v ramenou, což nepříjemným způsobem zasahuje do vašeho pohodlí. Reprezentativní a seriózní vzhled podtrhnete aktovkou nebo spisovkou.