Tohle je Washington a tady vždycky něco uteče ven. Takhle s humorem zkoušela americká videoslužba Netflix vysvětlit svoje obrovské faux-pas: omylem vypustila ven deset epizod z třetí řady oblíbeného seriálu House of Cards s Kevinem Spaceym v hlavní roli. První z nich se přitom měla v nabídce objevit až 27. února.

V Americe se teď hojně se spekuluje o tom, že Netflix – tamní největší internetová videopůjčovna, která se v Evropě teprve prosazuje – vypustil nové epizody záměrně, aby vytvořil okolo startu třetí sezony svého seriálu trochu rozruch – první série totiž byla velkým hitem, druhá ale už ve sledovanosti poměrně zaostávala. Společnost ale trvá na tom, že se nové epizody House of Cards dostaly ven omylem.

„Kvůli technické závadě už dostali fanoušci Franka Underwooda nečekanou ochutnávku,“ uvedl Netflix v oficiálním prohlášení. Frank Underwood je postava demokratického politika, kterého hraje Kevin Spacey. Samotný seriál je adaptací miniseriálu BBC a vypráví o moci, pragmatismu a manipulaci v politice. „Frank se vrátí 27. února,“ píše se dále v prohlášení.

A teď ten spoiler alert – pokud jste fanoušci House of Cards a nechcete přijít o zážitek, tak přestaňte číst. V následujícím obrázku jsou totiž shrnutý děj deseti dílů nové sezony seriálu.

HOC spoiler DONE

Screenshot zachytili na serveru Quartz.