Britský soukromý investiční fond, který je spojen s bratry GérardemAlainem Wertheimerovými, vlastníky francouzské skupiny Chanel, má zájem o převzetí italské módní skupiny Prada. S odvoláním na informované zdroje o tom píše italský list Il Giornale.

Jednání se podle listu nyní vedou a hodnota transakce by mohla činit šest miliard eur, v přepočtu zhruba 148,2 miliardy korun.

Módní návrhářka Miuccia Prada a zástupci rodiny podle listu již podrobně jednali se zástupci fondu o budoucnosti módní firmy. Rodina Pradových drží ve skupině osmdesátiprocentní podíl, se zbývajícími akciemi se obchoduje na burze v Hongkongu.

Prada za první tři čtvrtletí loňského roku zvýšila tržby o sedmnáct procent na 3,34 miliardy eur.

Generální ředitel Andrea Guerra, který se ujal funkce začátkem loňského roku, v současnosti prověřuje možnost nabídky akcií také v Miláně.

Firmu založil v roce 1913 Mario Prada, původně jako podnik na prodej kabelek, zavazadel a stříbrného nádobí pro evropskou elitu.

Dnes patří Prada mezi přední světové výrobce luxusního zboží, jako jsou kabelky, obuv, kožené zboží, oděvy a doplňky. Kromě hlavní značky Prada jí patří i značky Miu Miu, Church’s a Car Shoe.