skip to main content
Letectví

Spojení s Amerikou se vrátí. Letadlo mezi Prahou a New Yorkem poletí každý den

Dvouletá pauza končí. Do Prahy se příští rok v květnu znovu vrátí letecké spojení s USA. Delta Air Lines obnoví lety mezi Prahou a newyorským letištěm JFK.

Americká společnost Delta Airlines má v plánu obě města propojit sedmkrát týdně. Cestující bude přepravovat na palubě Boeingu 767-300. Jde o vůbec první ohlášenou linku po loňském přerušení provozu z Prahy do USA kvůli pandemii koronaviru.

Reklama

„Před stávající krizí létalo mezi Prahou a New Yorkem každoročně více než sedmdesát tisíc cestujících, což představuje silný potenciál pro až celoroční přímé spojení s Prahou,“ řekl předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos, který do čela letiště nastoupil na konci srpna.

Právě návrat transkontinentálních letů na pražské letiště Pos považuje za jeden ze svých hlavních aktuálních úkolů, protože z původních patnácti dálkových leteckých spojení, která Ruzyně nabízela v roce 2019, jsou aktuálně v provozu jen linky do Dubaje a Dauhá.

Reklama

Před krizí se z Prahy létalo také do Filadelfie, na letiště Newark ve státě New Jersey a v plánu byla i linka do Chicaga. Z Prahy se dá momentálně letecky vydat do 115 destinací. V roce 2019 jich ale bylo 165. V průběhu zimy prý však přibydou ještě nové charterové spoje do vzdálenějších exotických destinací.

Předplatné Forbesu
A CO?
Forbes 11/2021

Kromě postupného návratu dálkových letů bude pro Letiště Václava Havla znamenat velkou vzpruhu i zahájení letů německého low-costového dopravce Eurowings, který od konce října začne provozovat lety do čtrnácti destinací. První z nich 31. října odstartují směr ostrov Fuerteventura a britský Bristol.

Z vyjádření Eurowings vyplývá, že v rámci spuštěných rezervací se už prodaly tisíce letenek. A to jak soukromým cestovatelům, tak cestovním kancelářím. Nejvíce rezervací zatím zaznamenaly španělské destinace Tenerife, Fuerteventura a Málaga. Vyšší zájem je ale například i o lety do Barcelony nebo Kodaně.

Reklama
Reklama