skip to main content
Breaking News

Moderna zahajuje klinickou studii účinků vakcíny na děti mladší 12 let

1 minuta čtení

Biotechnologická firma Moderna dnes oznámila, že podala první dávku své mRNA vakcíny proti nemoci covid-19, která je jednou z certifikovaných vakcín na evropském trhu, dítěti mladšímu dvanácti let. Stalo se tak v rámci nové studie s cílem zjistit, jak efektivní pro malé pacienty látka je.

Reklama

Studie KidCOVE, která vzniká ve spolupráci s americkým Národním institutem zdraví (National Institutes of Health), se zúčastní 6 750 dětí ve věku od 6 měsíců do 11 let. Výzkum bude navíc probíhat sestupně s věkem – od nejstarších po nejmladší. To znamená, že starší děti dostanou vakcínu první, a až se ukáže, že je očkování bezpečné, bude postupně podávána i výrazně mladším pacientům.

Reklama

V rámci studie bude také postupně vzrůstat množství podávané látky – od malých dávek po klasické, které jsou určené pro dospělé, a to poté, co se prokáže, že jsou menší dávky pro děti bezpečné.

Mluvčí společnosti také uvedl, že pro výzkum stále přijímají nové zájemce z USA a Kanady. Klinické testy pro pacienty ve věku mezi 12 až 17 lety Moderna zahájila už v prosinci – data by tak měla být dostupná na jaře.

Reklama
Reklama