V neděli módní svět rozesmutnila zpráva, že ve věku 41 let zemřel kreativní ředitel Louis Vuitton a zakladatel Off-White Virgil Abloh. Podívejte se na několik nejvýraznějších momentů jeho kariéry, mezi kterými najdete kromě módních kousků i přebaly alb nebo nábytek.

Návrhář ovlivnil a podílel se na designové stránce několika rapových alb, včetně Watch The Throne a My Beautiful Dark Twisted Fantasy Kanyeho West, a Long.Live.A$AP A$AP Rockyho a Luv Is Rage 2 , za kterým stojí Lil Uzi Vert.

Ještě před Off-White měl Abloh značku Pyrex, která byla známá svými výraznými potisky.

Abloh se spojil i se sportovci a v roce 2018 na turnaji U.S. Open hrála v jeho dres s tylovou sukní, kterou vytvořil v kolaboraci s Nike.

O rok později se Abloh spojil s nábytkářským gigantem IKEA a vytvořil jednu z nejvyhledávanějších spoluprací roku 2019.

Když se herec Timothee Chalamet ukázal v roce 2019 na Zlatých glóbech ve trřipytivém postroji, fanouškům i internetu to na chvíli vyrazilo dech. Nebyl to ale jediný postroj, který Abloh navrhl. Stejně populární vytvořil i pro Michaela B. Jordana a on sám o nich mluvil jako o jádru své tehdejší kolekce.

Pro již zmiňovaného Kanye Westa Virgil Abloh vytvořil i merch, konkrétně k albu Life Of Pablo z roku 2016.

V první Ablohově přehlídce u Louise Vuittona se představila řada jeho známých přátel, například Kid Cudi, další, jako Kanye West a Kim Kardashian, seděli mezi díváky.

forbes us

Známé byly i návrhářovy spolupráce na kolekcích obuvi, zejména tenisky ve spolupráci s Nike.

Abloh měl i vlastní výstavu Figures Of Speech, v rámci které se mohli návštěvníci podívat na jeho práci mimo módu, včetně nábytku nebo soch.