Máte pocit, že vás každodenní pracovní rutina připravila o všechny kreativní nápady? Tak se zapište do kurzu malování, výrazového tance nebo třeba na hodiny vaření.

Mimo klasických výhod mimopracovních koníčků, jako je účinná relaxace nebo uvolnění stresu, vám může kreativní hobby pomoci nakopnout představivost, zlepšit schopnost řešit úkoly a zvýšit celkovou pracovní produktivitu. Vyplývá to ze studie Sanfranciské státní univerzity.

„Je to jedna z prvních studií, které potvrzují, že to, co děláme v osobním životě, neovlivňuje jen naše pocity, ale i chování v práci,“ říká Kevin Eschleman, který výzkum vedl. Jedním z důvodů, proč jsme díky kreativním hobby nápaditější i v práci, je možnost sebepoznání a sebevyjádření, na které se při klasických koníčcích, jako je například sport, nemusí dostat.

Výhodu kreativních koníčků už pochopily firmy jako Google, Apple nebo PepsiCo. Ty posílají své zaměstnance na kurzy improvizace a účelem je, aby pracovníci překročili své komfortní hranice a přijali to, že jsou, jací jsou – a že je to tak úplně v pořádku.

Pokud se tedy cítíte kreativně vyčerpaní, místo posilovny se raději zapište do kurzu aranžování květin nebo na hodiny tvůrčího psaní. Uvidíte, že se váš vnitřní kreativec znovu ozve.

Kde nabíráte inspiraci vy? Podělte se o to s ostatními v naší facebookové skupině.