Rohlik, Twisto, Bonami, Biano, Glami nebo Driveto. To jsou jen některé z projektů z portfolia dravé investiční skupiny Miton. A taky úspěšné. Mezi její povedené „exity“ se řadí Dámejídlo a z nedávné doby Slevomat.cz se Skrz.cz, o čemž jsme na Forbesu informovali jako první.

Poslechnětě si také: ▶ Forbes Startup podcast s Lenkou Kučerovou: Berlín lepší než Karlín

„Je to win-win situace. Pro Slevomat to bude obrovský nový drive, jelikož se dostali do stáje mezinárodního hráče, který konsoliduje aktivity ve velmi podobné oblasti,“ říká v dalším díle  Forbes Startup podcastu šéf Mitonu David Špinar, odborník zejména na výkonnostní marketing.

„Oni v jejich stáji nejsou malý koníček někde vzadu, ale podstatné aktivum, které dokáže inspirovat i ostatní, protože Slevomat dělá řadu věcí lépe než Angličani,“ dodává k akvizici, kde kupcem byl britský fond Secret Escapes. Obchod podle něj může pomoci českým manažerům, kteří by mohli zažít zajímavý kariérní růst.

Miton se Slevomatu těžko vzdával. „Se Slevomatem jsme vdali dceru. Ona vás opouští a vy jste smutní. Chtěli byste ji mít doma, protože je fajn. Na druhou stranu jste pyšní, co z ní vyrostlo a jakého ženicha si našla.”

Na druhou stranu prodej podílu uvolnil Mitonu ruce a naplnil mu peněženku. Tento internetový cirkus, jak jej partneři skupiny často v nadsázce označují, se tak nyní rozhlíží po nových příležitostech.

„Peníze, které jsme s investicí získali, nám umožní investiční ticket zvýšit. Nemusí jít o statisíce eur, ale může to být i větší. Ale rozhodně nechceme hned všechno rozšustrovat,“ říká David a dodává, že Miton chystá nové věci.

A které projekty investiční skupiny s kořeny na severu Čech zajímají? „Klasický e-commerce retail – tedy e-shopy – nás tolik netáhne, byť máme Bonami a jsme s ním spokojeni, ale vlastně i Rohlik,“ vysvětluje David.

Pokud jde o Rohlik, do toho celý Miton vkládá velké naděje. “Rohlik rozhodně jede na mnohem větších úspěch (než Slevomat). To je o patro vyšší hra. I Tomáš Čupr říká, že to je jeho životní role,” říká David Špinar.

Jak se dostat se svým projektem k investorům z Mitonu? Kde je nejlépe oslovit a co očekávat, že bude Miton za jejich projekt požadovat? To vše jsme probírali v podcastu.