Born to be happy. Tohle o sobě může říct málokdo. Jedním z takových je ale třeba umělec Pavel Šťastný nebo šéf Sazky Aleš Veselý. Oba přitom vlastní štěstí přisuzují úplně něčemu jinému.

Tenhle rozhovor je netypický. Oba aktéři se nikdy neviděli a ani nemají příliš společného. Jeden vede loterijní kolos, druhý je uznávaný umělec a grafik.

Za to, že se třetí listopadovou středu v předvečer třiatřicátého výročí sametové revoluce sešli u jednoho stolu, vděčí svým příjmením. A heslu, které se nese celým prosincovým vydáním Forbesu. 

Na to, jakou roli hrají v lidském štěstí peníze nebo svoboda, jsme se zeptali Aleše Veselého, šéfa nejvýraznější a pro širokou veřejnost nejuchopitelnější značky portfolia druhého nejbohatšího Čecha Karla Komárka, společnosti Sazka, jejíž jackpoty vyvolaly v jednadvacetileté historii pocity štěstí u nejednoho Čecha.

Vedle něj usedl Pavel Šťastný, respektovaný umělec a grafik, který stojí za logy miliardových firem jako třeba Datart nebo Seznam či polistopadového hnutí Občanské fórum. To ostatně sehrálo na počátku veselejšího období naší země důležitou roli. 

Rozhovor se nese v příjemné náladě protkané humorem a nadsázkou, možná i proto se po skončení oba respondenti dohodli na společném pivu. Možná trochu očekávané střetnutí dvou světů se tak nekonalo…

Cítíte se šťastní a veselí? 

Š: Občas. Spíš ano. 

V: Já jsem věčný optimista, takže většinou ano. Ale je to samozřejmě sinusoida – jsou momenty, kdy je člověk dole a kdy je naopak extra veselý. Důležité ale je, že většinu času se šťastný cítím. 

Před tímto rozhovorem jste se nikdy neviděli. Co jste jeden od druhého očekávali? 

Š: Mě to hrozně pobavilo a byl jsem zvědavý na to, jestli je pan Veselý opravdu veselý. 

V: Já jsem čekal, že přijde absolutně nesvázaný umělec, který nezapadá do korporátních škatulí. Umělců v práci moc nepotkávám, takže jsem se těšil. 

Forbes Digital Premium

Chcete číst dál? Tento článek je součástí sekce Forbes Premium

Pořiďte si exkluzivní čtení už od 139 Kč měsíčně! Bez limitů a kdykoliv.