skip to main content
Forbes Podcast

Státu jsem nevěřila, radši jsem si vzala půjčku od banky, říká v podcastu designérka Anna Marešová

30 minut poslechu

Státu jsem nevěřila, radši jsem si vzala půjčku od banky, říká v podcastu designérka Anna Marešová

Designérka Anna Marešová, která se proslavila zejména díky designu erotických pomůcek, má za sebou na jednu stranu úspěšný, na druhou stranu náročný rok. V listopadu získala další mezinárodní ocenění, tentokráte od German Design Award za výletní modrou tramvaj T3 Coupé, která zejména v jarních a letních měsících brázdí pražské ulice. Do toho představila nový produkt v podobě menstruačních kalíšků.

„Kalíšek jsem měla v hlavě ještě před mou diplomkou, což je deset let dozadu,“ říká bývalá členka žebříčku nejtalentovanějších mladých Čechů Forbes 30 pod 30.

Reklama

Kromě produktu ale musela řešit i byznysové problémy. Během tohoto roku obměnila v podstatě celý svůj tým. „Měla jsem spoustu lidí, kteří byli jen na part time. A zjistila jsem, že je to strašně únavné neustále někomu něco vysvětlovat. A ve výsledku jsem zjistila, že mě to stálo i o hodně více peněz,“ říká podnikatelka, která se letos také nevyhnuly problémy spojené s pandemií.

Designérka Anna Marešová
Reklama

Na jaře například vyměnila i počítač s designérským softwarem za šicí stroj a se svými kolegy ušila přes tisíc roušek, které rozdali známým a potřebným.

Když ale sama potřebovala od státu pomoct a snažila se získat podporu z různých záchranných programů, neuspěla. „Chytla jsem velkou nedůvěru a dospěla jsem do bodu, že si člověk musí pomoct sám. Vzala jsem si klasickou komerční půjčku, která mě úrokově vyšla lépe a nebude mě nikdo kontrolovat. Jsem vlastně ráda, že jsem půjčku od státu nedostala, teď bych jen čekala, co přijde,“ vysvětluje Marešová, s níž si celý rozhovor můžete poslechnout v dalším Forbes podcastu.

Reklama
Reklama