skip to main content
Jak být lepší

Stop rutině. Dnes dělejte věci jinak

Vstát. Umýt se. Obléct se. Dát si kávu a stejnou snídani. Jít do práce. Dělat osm hodin totéž co včera. Oběd v kuchyňce. Cesta z práce v zácpě. Večeře ze včera. Netflix. Spát.

Je vám to povědomé? Rutina je na jednu stranu důležitá – dává nám jasnou představu o tom, jak vypadá náš rozvrh, dodává nám pocit bezpečí, také se díky ní lépe orientujeme, na druhou stranu je ale nutné ji čas od času nabourat, abychom se z té stejnosti nezbláznili: lidé, kteří se často nudí, jsou náchylnější k depresím, závislostem a úzkostem.

Reklama

A kdy jindy než dnes. Na 17. srpna připadá Break the Monotony Day, tedy den, během kterého by vaším cílem mělo být narušit každodenní rutinu. Nemusíte nutně obrátit své zajeté zvyky vzhůru nohama, stačí, když během dneška změníte jednu věc. 

Tady jsou nápady, kterými dnes ozvláštnit den:

–    Oblečte si něco, co jste ještě nikdy neměli na sobě. Nemusíte kvůli tomu nic kupovat, naopak se snažte zkombinovat to, co máte doma. Originálně, novátorsky.

Reklama

–     Ať už se dnes chystáte na chatu, nebo na setkání s kamarádem, zvolte jinou trasu. Nasedněte do jiné tramvaje, jeďte autobusem, který dělá častější zastávky, zvolte silnici, která z vaší cesty udělá vyhlídkovou jízdu.

–     Čeká vás večer setkání s kamarádem? Zkuste nepodlehnout zvyku a najděte pro dnešek jiný podnik. Třeba vás překvapí, že i jinde je to fajn.

–     Experimentujte s jídlem. Uvařte něco, co jste ještě nikdy nedělali, nebo se nebojte odvázat v restauraci.

–     Pusťte si jiný seriál nebo si s partnerem vzájemně vyměňte knížky.

Co jste dnes zažili nám napište na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Reklama
Reklama